موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111580 :کد

گروه تروریست های الشباب

حمله تروریست های الشباب در سومالی شش کشته برجای گذاشت

  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -حمله تروریست های الشباب در سومالی شش کشته برجای گذاشت

در حمله امروز (چهارشنبه) افراد مسلح وابسته به گروه تروریستی الشباب به منطقه 'غامالدوغ' در مرکز سومالی، شش نفر کشته شدند.

در حمله امروز (چهارشنبه) افراد مسلح وابسته به گروه تروریستی الشباب به منطقه 'غامالدوغ' در مرکز سومالی، شش نفر کشته شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، این حمله غافلگیرانه که با آتش سنگین افراد مهاجم همراه بود در نواحی منطقه 'غامالدوغ 'در مرکز سومالی رخ داد که به دنبال آن شش سومالیایی کشته شدند.


بر اساس این گزارش،‌ تلاش نیروهای دفاعی سومالی برای بررسی ابعاد دقیق این حمله تروریستی همچنان ادامه دارد.


تروریست های الشباب٬ پیشتر نیز با یک خودروی بمب گذاری شده٬ ایستگاه پلیس را در شهر افجویی هدف قرار داده بودند و شمار دیگری از تروریست ها نیز با نیروهای امنیتی سومالی در این مکان درگیر شدند.


گروه تروریستی الشباب وابسته به سازمان تروریستی القاعده٬ عامل مجموعه ای از حمله های خونین در داخل سومالی و کنیا است. این گروه اعلام کرده که هدفش سرنگونی دولت سومالی است.


در همین خصوص، شبکه رادیو دالسان سومالی در گزارشی ویژه اعلام کرد: در حال حاضر تهدیدات گروه تروریستی الشباب در مناطق گوناگون این کشور به مرز هشدار رسیده است.


این گزارش با اشاره به برگزاری انتخابات سراسری در سومالی می افزاید: تهدیدات تروریستی الشباب موجب شده تا زمان دقیق این انتخابات مهم بارها به تعویق بیفتد و امنیت مورد نظر برای برگزاری این نمایشگاه تامین نشود.


تروریست های الشباب همچنان برخی از روستاها و شهرهای سومالی را در اختیار دارند و مراکز نظامی، نیروهای دولتی سومالی و اتحادیه آفریقا را هدف حملات خود قرار می دهند.


شمار نیروهای آمیسوم مستقر در سومالی که از کشورهای اوگاندا، کنیا، بروندی و اتیپویی درکنار یگان های پلیس نیجریه و سیرالئون به سومالی آمده اند٬بالغ بر 22 هزار نظامی است.


گروه تروریستی الشباب یک گروه تندرو سومالیایی است که از سال 2012 بخشی از گروه القاعده شده است.


ایرنا نوشت : این گروه در گذشته بخش هایی از مرکز و جنوب سومالی را اشغال کرده بود، اما در سال 2015 شهرهای بزرگ را از دست داد و اکنون تنها چند منطقه کوچک شهری را در کنترل دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :