موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/111584 :کد

آتش بس در سوریه

توافق ترکیه و روسیه در خصوص طرح آتش بس جامع در سوریه

  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۲
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -توافق ترکیه و روسیه در خصوص طرح آتش بس جامع در سوریه

خبرگزاری آناتولی روز چهارشنبه با کد فوری از توافق آنکارا و مسکو در خصوص طرح آتش بس جامع در سوریه و ارائه آن به طرفهای ذیربط در سوریه به توافق رسیدند.

خبرگزاری آناتولی روز چهارشنبه با کد فوری از توافق آنکارا و مسکو در خصوص طرح آتش بس جامع در سوریه و ارائه آن به طرفهای ذیربط در سوریه به توافق رسیدند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، این توافق، در پی نشست محرمانه روز گذشته روسیه و ترکیه و معارضان سوری مورد حمایت ترکیه در آنکارا حاصل شده است.


آناتولی به نقل از منابع دیپلماتیک در آنکارا گزارش داد که ترکیه و روسیه به دنبال اجرای موفق آتش بس در شرق حلب و تخلیه آن، برای گسترش دادن آتش بس به کل سوریه، روی طرح مشترکی برای پیشنهاد به طرفین درگیری مذاکره می کردند که امروز به توافق رسیده اند.


بنابر این طرح، قرار است آتش بس در کلیه مناطق سوریه که دولت بشار اسد و گروههای خارجی حامی آن با معارضان سوریه می جنگند، اعمال شود.


بر اساس این توافق، دو طرف سعی خواهند کرد که این آتش بس از نیمه شب امشب اجرایی شود ولی این آتش بس شامل گروههای تروریستی نخواهد شد.


آناتولی نوشته است: در صورت موفق شدن این آتش بس، نمایندگان دولت سوریه و معارضان سوری با رهبری ترکیه و روسیه در شهر آستانه پایتخت قزاقستان شروع به مذاکره خواهند کرد.


ایرنا نوشت : به گزارش آناتولی، ترکیه و روسیه ضمانت اجرایی این روند را که انتظار می رود به دوره گذار سیاسی در سوریه در چارچوب مصوبه شماریه 2254 شورای امنیت سازمان ملل کمک کنند، به عهده خواهند داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :