موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111622 :کد

کری :

هیچ دولتی مانند اوباما از امنیت اسرائیل دفاع نکرده است

  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۲
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -هیچ دولتی مانند اوباما از امنیت اسرائیل دفاع نکرده است

جان کری : با وجود مشکلات مالی در آمریکا بر حجم کمک های خود به اسرائیل افزوده ایم و هیچ دولتی مانند دولت اوباما از امنیت اسرائیل دفاع نکرده است.

جان کری : با وجود مشکلات مالی در آمریکا بر حجم کمک های خود به اسرائیل افزوده ایم و هیچ دولتی مانند دولت اوباما از امنیت اسرائیل دفاع نکرده است.


به گزارش تحلیل ایران،جان کری در سخنرانی مهمی که چشم انداز دولت اوباما را در خصوص توافق صلح خاورمیانه ترسیم می کند گفت، هیچ دولتی در آمریکا مانند دولت اوباما در جهت تأمین امنیت اسرائیل کار نکرده است.


وی افزود، رأی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل بر اساس ارزش های آمریکایی بوده است. راه حل دو دولتی برای حصول توافق صلح خاورمیانه در معرض خطر است. دولت آمریکا با وجود مشکلات مالی که گریبانگیر آمریکا بود بر حجم کمک های مالی خود به اسرائیل افزود.وزیر خارجه آمریکا گفت :نماینده دائم اسرائیل در سازمان ملل متحد از تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت نمی کند. پایان دادن به منازعه فلسطینی ها و اسرائیل هنوز امکان پذیر است اگر  طرفهای مربوطه تمایلی برای اقدام داشته باشند. 


وی در تناقضی آشکار با آنچه بیشترین کمک های ایالات متحده به اسرائیل نامید ادعا کرد: وضعیت انسانی در نوار غزه با بسته شدن گذرگاه ها وخیم است. نوار غزه یکی از پرجمعیت ترین نقاط جهان است که یک میلیون و سیصد هزار تن از یک میلیون و هشتصد هزار نفر ساکن آن نیازمند تأمین مایحتاج روزانه خود، از جمله غذا و پناه گاه هستند. آنها در شرایط سختی زندگی می کنند. بیش از نیمی از ساعات شبانه روز بدون برق زندگی می کنند و فقط 5 درصد از آب آشامیدنی آنها سالم است. ن شاهد دختر بچه‌ها فلسطینی در غزه بودم که بر روی ویرانه‌های ناشی از بمباران‌های اسرائیل بازی و جست و خیز می کرده اند.


جان کری در سخنرانی اش در مورد چشم انداز دولت اوباما را در خصوص توافق صلح خاورمیانه گفت: نخست وزیر اسرائیل در محافل عمومی از راه حل دو دولتی حمایت می کند اما ائتلاف کنونی او از راستگراترین ائتلاف در طول تاریخ اسرائیل تشکیل شده است و برنامه آنها با برخی از افراطی ترین عناصر به پیش می رود.  اسرائیل باید به عنوان یک کشور یهودی به رسمیت شناخته شود.

 

واحد مرکزی خبر نوشت: کری در تناقضی آشکار بدون اشاره به وتوی قطعنامه های متعدد در محکومیت سازمان ملل در حالیکه تلویحا به توجیه رای ممتنع کشورش به آخرین قطعنامه ضد صهیونیستی در مورد شهرک سازیها اشاره داشت، گفت: من بعید می دانم کسی در داخل اسرائیل و در سراسر دنیا اطلاع داشته باشد که تا چه اندازه فرایند گسترش شهرک سازی گسترده و سیستماتیک شده است.

 

وی ادامه داد: تعداد شهرک نشینان در حدود 130 شهرک اسرائیلی در بخش شرقی مرزهای 1967 به میزان زیادی افزایش یافته است. تعداد شهرک نشینان در کرانه باختری، به جز شرق اورشلیم (قدس اشغالی)، حدود 270000  نفر از زمان توافق اسلو افزایش یافته است. از جمله 100 هزار نفری که از سال 2009 با شروع دولت اوباما در (سرزمین های اشغالی) ساکن شدند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :