موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111645 :کد

سخنگوی حشدالشعبی؛

می‌توانیم نمونه سپاه پاسداران ایران در عراق باشیم

  پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۰
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -می‌توانیم نمونه سپاه پاسداران ایران در عراق باشیم

سخنگوی حشدالشعبی گفت: حشد‌الشعبی می‌تواند بخشی از دستگاه امنیتی عراق باشد لذا ما می‌توانیم نمونه‌ سپاه پاسداران در عراق باشیم.

 

سخنگوی حشدالشعبی گفت: حشد‌الشعبی می‌تواند بخشی از دستگاه امنیتی عراق باشد لذا ما می‌توانیم نمونه‌ سپاه پاسداران در عراق باشیم.

 

به گزارش تحلیل ایران،"احمد الاسدی" سخنگوی حشدالشعبی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره حضور نیروهای حشد‌الشعبی در سوریه، اظهار داشت: حضور حشد‌الشعبی عراق در سوریه، بدون موافقت پارلمان عراق ممکن نیست؛ لذا برخی گروه‌های تشکیل‌دهنده بسیج مردمی عراق، از چهار سال گذشته در سوریه حضور دارند.

 
وی در خصوص حضور نیروهای ترکیه در عراق گفت: بارها گفته‎ایم که حضور آنان در عراق، غیرقانونی و نوعی اشغالگری است که دولت و پارلمان کشور نیز بر آن تأکید کردند. یک سال پیش به این موضوع اشاره کرده بودیم که حشد‌الشعبی با حضور ترکیه در عراق مخالف است و در صورت درگیری‎، ما حتماً در صحنه نبرد حضور خواهیم داشت.
 
باشگاه خبرنگاران نوشت: سخنگوی حشدالشعبی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون تشکیل نیرویی مشابه سپاه پاسداران در عراق عنوان داشت: هر ملت و به‎ ویژه دولت عراق که پس از سقوط صدام به پیروزی رسید، به تشکیل نیرویی شبیه سپاه پاسداران علاقه‎مند است، اما شرایط در عراق متفاوت است.وی افزود: ما ایمان داریم که حشد‌الشعبی می‌تواند بخشی از دستگاه امنیتی عراق باشد لذا ما می‌توانیم نمونه‌‌ای از سپاه پاسداران ایران در عراق باشیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :