موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111689 :کد

دادستان کل کشور مطرح کرد

دشمن بارها از مردم ایران شکست خورده

  پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۶
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -دشمن بارها از مردم ایران شکست خورده

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه ریشه‌ فتنه ۸۸ در دستان استکبار جهانی است، بیان کرد: ریشه فتنه و آبشخور آن در اتاق فکر آمریکا، انگلیس و اسرائیل و برخی کشورهای دیگر بوده و اسناد آن نیز به صورت مبین مو

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه ریشه‌ فتنه ۸۸ در دستان استکبار جهانی است، بیان کرد: ریشه فتنه و آبشخور آن در اتاق فکر آمریکا، انگلیس و اسرائیل و برخی کشورهای دیگر بوده و اسناد آن نیز به صورت مبین موجود است.

 

به گزارش تحلیل ایران حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در همایش بصیرت، میثاق با امت و ولایت، اظهار کرد: حماسه‌ مردم ولایتمدار تبریز در ۸ دی ماه و حضور حماسی مردم شریف ایران در ۹ دی ماه ۸۸ یکی از نقاط عطف و ارزشمند تاریخ انقلاب است.


وی ادامه داد: حضور امروز مردم تبریز در گرامیداشت روز بصیرت، برگ زرین دیگری بر کتاب قطور پرافتخار سرزمین ولایتمدار آذربایجان‌ شرقی و به ویژه شهر تبریز افزوده و در تاریخ ثبت می‌شود و همچنین برای آیندگان نیز برگ افتخار دیگری خواهد بود.


وی افزود: حماسه ۹ دی در سراسر کشور از ایام‌الله است که باید ضمن بزرگداشت این روز، این حماسه به طور مستمر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و خاطره آن زنده نگه داشته شود.


دادستان کل کشور با بیان اینکه حماسه ۹ دی سال ۸۸ حاوی درس‌ها و عبرت هاست، گفت: همانگونه که ذکر تاریخ و روزهای سرنوشت ساز تاریخ اسلام حاوی درس ها و عبرت‌های فراوانی برای ماست، این حوادث و حماسه‌ها نیز باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و تبیین شوند.


وی ادامه داد: یکی از دلایل اینکه به بیان تاریخ گذشگان می‌پردازند، این است که مردم در عصر خود از آن حوادث و وقایع درس عبرت بگیرند.


وی با اشاره به دوران نبوت پیامبر اکرم(ص) در طول ۲۳ سال، اظهار کرد: دشمن از همان نخستین روزهای حرکت اسلامی رسول اکرم(ص) به مقابله برخواسته و به هر طریق و ترتیبی که می توانست در جهت مقابله با حرکت جهانی پیامبر توطئه‌چینی کرد.


منتظری با تاکید بر نقشه‌های خبیثانه‌ دشمنان اسلام در جهت مقابله با اشاعه‌ دین اسلام، یادآور شد: از زمان فتح مکه که دیگر دشمن نتوانسته بود پیامبر را از مسیر درست خود باز دارد، در نتیجه با همان استراتژی، تاکتیک خود را عوض کرده و حرکت‌های شیطانی خود را نه با پرچم کفر و شرک بلکه با پرچم اسلام آغاز کردند. اینجا بود که پیامبر در زمان حیات به این موضوع اشاره کرده و خطاب به عمار گفتند بعد من فتنه‌ای خواهد افتاد.


وی در تعریف فتنه و با بیان اینکه فتنه در قرآن کریم به معانی مختلفی آمده است، خاطرنشان کرد: حادثه‌ای که موجب اثرات بسیار شکننده در جامعه شده و موجب شکاف و اختلاف می‌شود، فتنه بوده و دقیقا مصداق همان چیزی است که خداوند در قرآن نسبت به آن هشدار داده است.

وی در این راستا یادآور شد: فتنه از اینجا آغاز می شود که حادثه‌ای منجر به اختلاف، شکاف، دسته دسته کردن جامعه و قدرت را از تمرکز درآوردن شود؛ این همان طریقی است که از صدر اسلام تا امروز دشمن از ان استفاده می کند.


منتظری اضافه کرد: اسلام از رحلت پیامبر اکرم (ص) تا امروز دچار فتنه‌های عظیم بوده و در تاریخ نیز اسناد آن موجود است. این حرکت عمومی بوده و شامل حال کلیه مسامانان است؛ از این رو ما همواره باید مراقب توطئه‌های دشمن باشیم.


دادستان کل کشور با اشاره به اینکه داشتن بصیرت لازمه‌ مقابله با فتنه‌هاست، تاکید کرد: آن چیزی که مورد تاکید پیشوایان دینی و رهبران راستین ما بوده، داشتن بصیرت است؛ چرا که بصیرت همان دید بلند، عمیق و صحیح است.


وی با اشاره به فرمایش پیامبر اکرم(ص) به عمار در خصوص فتنه، یادآور شد: طبق فرمایش نبی اکرم (ص) در مواجهه با حوادث و فتنه‌ها، مسلمانان باید معیار و ملاک داشته باشند و این چنین نباشد که هر کس هر چه گفت از آن تبعیت کنیم؛ چرا که داشتن ملاک و معیار برای تشخیص راه درست، دستور رسول خداست.


وی با اشاره به فرمایشات رسول اکرم (ص) ادامه داد: وقتی فتنه واقع شد، معیار و ملاک برای تشخیص خط صحیح، حزب امام علی(ع) و مسیر آن است؛ چرا که طبق گفته‌ رسول خدا، حضرت علی(ع) از مسیر حق خارج نمی‌شود و همواره حق و حقیقت با امام علی(ع) است.


دادستان کشور با اشاره به فرموده‌های رسول خدا و ارتباط آن با فتنه‌ ۸۸ تاکید کرد: در مواجهه با فتنه‌ها، اولین معیار ما رسول خدا، احکام الهی و روش ائمه اطهار(ع) است؛ در مرحله‌ بعدی و در زمان غیبت اولیای الهی تبعیت از خط امام راحل بوده که خطش خط انقلاب است؛ از این رو معیار برای ما کلمات امام(ره)، وصیت‌های ایشان و همچنین جانشین صالح او رهبر معظم انقلاب است که همواره در مسیر امام خمینی (ره) حرکت می‌کنند.


وی بیان کرد: نکند حرف‌هایی که مقامات در تربیون ها در هر جایگاهی می‌گویند، موجب اختلاف و دودستگی در جامعه شود؛ چرا که حرکت تمامی ما در مسیری است که امام خمینی (ره) رهبر و مقام معظم رهبری راهنمایان آن است.


منتظری تاکید کرد: اگر این افراد محاکمه شوند باید تقاص خون افراد، جسارت‌ به مقدسات و ... را به موجب قانون پس دهند؛ چرا که مسبب جریان ۸۸ همین‌ها بودند و اگر چنانچه نظام و عالی‌ترین مقام نظام مصلحت را در این تشخیص دادند که این افراد در خانه مانده و آزاد نباشند تا دشمن روی‌شان زوم نکند؛ باید حقیقت را پذیرفت.


وی ادامه داد: کسانی که مدعی رفع حصر هستند ، سند اعتراف سران فتنه به اشتباه خود و میدان ندادنشان به دشمنان را بیاورند. اگر چنین سندی باشد ما با تمام توان حصر را برمی‌داریم؛ اما نه تنها این کار را نکرده بلکه هنوز هم بر آن اصرار دارند.


وی تاکید کرد: اگر چنانچه محکمه‌ای گشوده شود، نتایج آن بسیار شدیدتر از این خواهد بود و اگر اعتقاد دارند که طرف مقابل انتخابات ۸۸ نیز مجازات شود، باید بدانند که طرف مقابل‌شان هرگز در جهت از بین بردن نظام حرکت نکرده و چنین مواردی را در پرونده خود ندارد.


منتظری تصریح کرد: افرادی که اکنون با عنوان  سران فتنه مطرح‌ هستند، وقتی دیدند که آمریکا، انگلیس و فرانسه بر حضور مردم در فتنه ۸۸ تاکید داشته و حمایت می‌کنند، چرا خود را کنار نکشیده و به دشمن میدان دادند؟ در فتنه۸۸، ماموران سفارت انگلیس نیز به صحنه آمده بودند و هدف براندازی نظام را داشتند.

وی بیان کرد: در طول تاریخ انقلاب نیز کسانی را شاهد بودیم که در لباس مرجع تقلید به دنبال براندازی نظام بودند، اما امام راحل چگونه با این افراد برخورد کردند؟ باید بدانیم که این ملت خون داده و هزینه کرده است.


دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دشمن بارها از مردم ایران شکست خورده است، از این رو بیکار ننشسته و در اتاق فکر خود علل شکست‌های خود را تحلیل کرده و راه‌های دیگری را در جهت تضعیف انقلاب اسلامی ایران انتخاب کرده است.


وی با تاکید بر اینکه استراتژی دشمن یکی است، اما تاکتیک‌شان متفاوت می‌باشد، گفت: تاکتیک امروزی دشمن نفوذ است که با بکارگیری صدها فرستنده رادیویی و تلویزیونی، حضور در فضای مجازی و ... برای به تباهی کشاندن جوانان ما تلاش می کند.


منتظری تاکید کرد: دولت باید امکانات خود را در جهت مقابله با انحرافات در فضای مجازی به کار گرفته و همانند تشکیل ستاد بحران در مواقع زلزله و سیل در رابطه با فضای مجازی نیز ستاد بحران تشکیل داده و این حوزه را مورد اصلاح قرار دهد.


منتظری تصریح کرد: دشمن امروز در صدد سلب اعتماد جامعه از مقامات و مسئولان نظام است و به همین منظور بر روی پول‌های قوه قضائیه مانور دادند و در نهایت نیز طبق بررسی‌ها محرز شد که هیچ خلافی در آنجا انجام نگرفته است.


ایسنا نوشت: وی از توطئه‌ جدید دشمن در راستای تغییر ذهنیت مردم نسبت به مقام معظم رهبری خبر داد و گفت دشمن در این جهت نیز وارد عمل شده، از این رو مردم باید همواره بصیرت داشته باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :