موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111762 :کد

قانونگذار ارشد مجلس سنای آمریکا؛

آتش‌بس سوریه، تسلیم آمریکا در برابر روسیه و ایران بود

  جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۶
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -آتش‌بس سوریه، تسلیم آمریکا در برابر روسیه و ایران بود

سناتور ارشد آمریکایی توافق آنکارا و مسکو برای برقراری آتش‌بس فراگیر در سوریه را در حکم «تسلیم آمریکا در برابر روسیه و ایران» دانسته است.

سناتور ارشد آمریکایی توافق آنکارا و مسکو برای برقراری آتش‌بس فراگیر در سوریه را در حکم «تسلیم آمریکا در برابر روسیه و ایران» دانسته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، «لیندسی گراهام»، قانونگذار ارشد مجلس سنای آمریکا توافق آنکارا و مسکو برای برقراری آتش‌بس فراگیر در سوریه از شامگاه پنجشنبه را «تسلیم آمریکا در برابر روسیه و ایران» توصیف کرده است. 

 

میزان نوشت: «گراهام» در حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «بیم دارم آنچه به عنوان آتش‌بس در سوریه از آن استقبال می‌شود تسلیم در برابر روسیه و ایران باشد.»وی همچنین نوشت: «اینکه ترکیه در حال فراهم‌سازی شرایط سلطه ایران بر دمشق است بسیار نگران‌کننده و خطرناک است. اگر این توافق کنترل غیررسمی دمشق را به ایران اعطا کند، بیش از آنکه مشکلی حل کند، مشکل‌ساز خواهد شد.»ارتش سوریه اعلام کرد بر اساس توافقی که میان دولت این کشور و مخالفان مسلح امضا شده، از نیمه‌شب پنج‌شنبه 30 دسامبر(9 دی) آتش‌بس سراسری در سوریه برقرار خواهد شد.قرار است ترکیه و روسیه بر اساس توافقات حاصل‌شده، ضمانت‌کنندگان اجرای این آتش‌بس خواهند بود.

                               

اتش بس     سوریه     ترکیه     روسیه     ایران    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :