موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/111789 :کد

رای الیوم

رای الیوم: در سال ۲۰۱۶ ایران پیروزی‌های زیادی به دست آورد

  جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۴
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -رای الیوم: در سال ۲۰۱۶ ایران پیروزی‌های زیادی به دست آورد

روزنامه رای‌الیوم طی گزارشی نوشت: در سال ۲۰۱۶ که فقط یک روز از آن باقی مانده است پیروزی‌های زیادی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ثبت شد.

روزنامه رای‌الیوم طی گزارشی نوشت: در سال 2016 که فقط یک روز از آن باقی مانده است پیروزی‌های زیادی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ثبت شد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، رای‌الیوم نوشت: ایران پس از توافق هسته‌ای از بحران اقتصادی و سیاسی خارج شد، در همان زمان هم‌پیمانانش در عراق و سوریه پیروزی‌های زیادی به دست آوردند که این به نفع ایران است.


این روزنامه در ادامه با طرح ادعایی درباره نقش ایران علیه عربستان در یمن نوشته است: ایران اگر در این جنگ پیروز شود بر تنگه استراتژیک باب‌المندب نیز مسلط می‌شود.


همچنین این روزنامه نوشت: در اکتبر سال 2017 مصر به نفع روسیه و سوریه موضع گرفت و این برخلاف موضع عربستان است زیرا عربستان خواستار براندازی دولت بشار اسد است. در پی این موضع‌گیری بین کشور مصر و کشور عربستان بحران ایجاد شد و این به نفع ایران است. به نظر می‌رسد در سال 2017 گروهک تروریستی داعشی از عراق و سوریه خارج خواهد شد و روسیه در آینده راه‌حلی برای بحران سوریه ایجاد خواهد کرد و این به نفع دولت بشار اسد، ایران و حزب‌الله خواهد بود.


رای‌الیوم در آخر نوشت: عربستان و کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس احساس می‌کنند که دولت اوباما آنها را در درگیری با ایران تنها گذاشته است.


ایسنا نوشت : ادعاهای این روزنامه در شرایطی مطرح شده است که جمهوری اسلامی ایران همواره بر ضرورت وحدت و پرهیز از ایجاد تفرقه به خصوص در بین کشورهای منطقه تاکید کرده و هیچ‌گاه در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نداشته و در همه مباحث یادآور شده است که تصمیم‌گیری در مورد امور کشورها را باید به مردم آن کشور واگذار کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :