موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111806 :کد

عمان

بیانیه عمان در مورد پیوستن به ائتلاف نظامی تحت امر عربستان

  جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۰
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -بیانیه عمان در مورد پیوستن به ائتلاف نظامی تحت امر عربستان

دولت عمان اعلام کرد، پیوستنش به ائتلاف نظامی عربستان سعودی "در چارچوب درک مشترک کشورهای اسلامی بالاخص نقش و رهبری عربستان در مورد اهمیت تحقق صلح و امنیت و ثبات در مناطقی است .

دولت عمان اعلام کرد، پیوستنش به ائتلاف نظامی عربستان سعودی "در چارچوب درک مشترک کشورهای اسلامی بالاخص نقش و رهبری عربستان در مورد اهمیت تحقق صلح و امنیت و ثبات در مناطقی است که خشونت و تروریسم مسلحانه بر آنها حکم فرما شده است".

 

به گزارش تحلیل ایران ،   به نقل از روزنامه رای الیوم، این بیانیه که وزارت خارجه عمان آن را منتشر کرده، در واکنش به پیوستن این کشور به "ائتلاف نظامی اسلامی مبارزه با تروریسم" مطرح شده است. ائتلافی که با ابتکار عمل عربستان شکل گرفته و 40 کشور عضو آن بودند.

 

در این بیانیه آمده است: عمان در آینده نیز همانند آنچه که در گذشته همواره وجود داشته، تمام تلاش خود را با برادران و دوستان برای فراهم کردن محیط منطقه‌ای آرام به کار خواهد بست.

 

روز چهارشنبه خبرگزاری عربستان "واس" گزارش داد که محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور نامه مکتوبی از بدر بن سعید البوسعیدی، وزیر مسئول در امور دفاعی عمان دریافت کرده است که بر اساس آن، مسقط اعلام کرده که به عنوان چهل و یکمین عضو به "ائتلاف نظامی اسلامی مبارزه با تروریسم" پیوسته است.

 

ایسنا نوشت: این ائتلاف در دسامبر 2015 شکل گرفت و با پیوستن عمان، تمامی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در این ائتلاف تحت امر عربستان سعودی حضور دارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :