موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111810 :کد

نیروهای عراقی

گزارش رویترز از پیشروی نیروهای عراقی در نبرد موصل

  جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۲
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -گزارش رویترز از پیشروی نیروهای عراقی در نبرد موصل

خبرگزاری رویترز به نقل از فرماندهان و مقام های عراقی از دستاوردهای نیروهای شرکت کننده در عملیات آزادسازی موصل در چند محله این شهر و اطراف آن خبر داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از فرماندهان و مقام های عراقی از دستاوردهای نیروهای شرکت کننده در عملیات آزادسازی موصل در چند محله این شهر و اطراف آن خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای عراقی به رغم چالش جدی خودروهای بمب گذاری شده و مقاومت گروه تروریستی داعش در مناطق جنوبی موصل، در دومین روز مرحله دوم عملیات آزاد سازی این شهر در برخی مناطق پیشروی کردند.


یک افسر پلیس فدرال که روز پنجشنبه به این عملیات پیوست، اعلام کرد این نیروها به رغم درگیری سنگین در محله 'فلسطین' در جنوب موصل، در دو محله دیگر این شهر دستاوردهای خوبی حاصل کرده و موفق شدند، چندین خودروی بمب گذاری شده را خنثی کنند.


یکی دیگر از افسران عراقی از یگان نیروهای نخبه وزارت کشور عراق که دوشادوش نیروهای پلیس فدرال می جنگند نیز اعلام کرد نیروهای تحت امرش با وجود درگیری های شدید، در منطقه 'انتصار' پیشروی کرده اند.


دیگر فرماندهان و افسران عراقی نیز از پاکسازی مناطقی در شمال و شرق موصل که روز گذشته آزاد شده بود، خبر دادند.


به نوشته رویترز، از زمان آغاز این عملیات در حدود 10 هفته قبل، نیروهای عراقی یک چهارم شهر موصل را که آخرین مقر مهم داعش در عراق است، آزاد کرده اند.


حیدر العبادی نخست وزیر عراق اعلام کرده است که این شهر تا ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) آزاد خواهد شد.


رویترز افزود: بازپس گیری این شهر که دومین شهر بزرگ عراق است، ضربه ای مهلک به داعش و احتمالا نشانه پایان خلافت خودخوانده این گروه خواهد بود.


نیروهای عراقی پس از گروه بندی جدید، روز گذشته در جبهه جنوبی، شمالی و شرقی موصل که بیش از دو سال است در اشغال تروریست های داعش است، پیشروی کردند.
به دلیل حضور غیرنظامیان در شهر موصل عملیات آزادسازی این شهر به کندی پیش می رود.


در جبهه شمالی نیروهای عراقی هنوز وارد موصل نشده اند، اما امروز موفق شدند مناطق حاشیه ای شهر را پاکسازی و شهر 'تلکیف' را به محاصره خود درآورند.


به گفته نجم الجبوری از فرماندهان عراقی، دشمن مناطق اطراف تلکیف را اشغال و از آن به عنوان استراحتگاه و محل تدارکات خود برای موصل و تلکیف استفاده می کرد، اما نیروهای عراقی موفق شدند این شهر را محاصره کنند.


ایرنا نوشت: نیروهای عراقی از زمان آغاز نبرد موصل حدود نیمی از بخش شرقی این شهر را که توسط رود دجله از بخش غربی جدا می شود، آزاد کرده اند.

                               

عراق     موصل     داعش     ارتش عراق     بغداد    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :