موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111871 :کد

فلسطین

درخواست فلسطین از سازمان ملل برای اجرای قطعنامه ضد شهرک‌سازی‌

  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -درخواست فلسطین از سازمان ملل برای اجرای قطعنامه ضد شهرک‌سازی‌

فلسطین از دبیر کل سازمان ملل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل خواست برای اجرای قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت درباره شهرک سازی‌های اسرائیل تلاش کند.

فلسطین از دبیر کل سازمان ملل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل خواست برای اجرای قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت درباره شهرک سازی‌های اسرائیل تلاش کند.

 

به گزارش تحلیل ایران   به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، ریاض منصور، ناظر فلسطین در سازمان ملل در این نامه‌ها از تمامی نهادهای سازمان ملل خواسته به خاطر احترام به منشور و قطعنامه‌های این سازمان و تحقق صلح در منطقه برای اجرای قطعنامه ۲۳۳۴ درباره شهرک‌سازی‌های اسرائیل در اراضی فلسطین تلاش کنند.

 

در این نامه‌ها آمده است: تصویب قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت اقدام بسیار مهمی بود که مردم فلسطین از آن استقبال می‌کنند. فلسطینی‌ها همچنان در پایبندی‌شان به روند صلح، تحقق آزادی و حقوق و عدالت پایدار هستند.

 

براساس این قطعنامه شهرک‌های اسرائیل در اراضی فلسطین به ویژه قدس شرقی قانونی نیستند و نقض آشکار قوانین بین المللی به حساب می اید. همچنین مانع اصلی در مسیر صلح هستند و راهکار تشکیل دو کشور و تحقق صلح عادلانه و دائم را از بین می‌برند.

 

در ادامه این نامه‌ها آمده است: شورای امنیت خواهان توقف فوری و کامل شهرک‌سازی‌های اسرائیل است؛ چرا که این مسئله برای نجات راهکار تشکیل دو کشور ضروری است. شورای امنیت همچنین خواهان اتخاذ تدابیر مثبت و پایان دادن به تمامی خشونت‌ها علیه غیرنظامیان است.

 

ایسنا نوشت: به رغم اینکه این قطعنامه با قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل هماهنگ است اما دولت اسرائیل به شدت با آن مخالفت کرده و کشورهایی را که این قطعنامه را تأیید کردند تهدید کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :