موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111878 :کد

نتایج یک تحقیق:

خودکشی بیش از داعش جان سربازان آمریکایی را می گیرد

  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۹
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -خودکشی بیش از داعش جان سربازان آمریکایی را می گیرد

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که قاتل شماره یک سربازان آمریکایی، گروه تروریستی داعش نیست بلکه خودکشی بیش از همه عوامل دیگر جان سربازان این کشور را می گیرد.

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که قاتل شماره یک سربازان آمریکایی، گروه تروریستی داعش نیست بلکه خودکشی بیش از همه عوامل دیگر جان سربازان این کشور را می گیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، خبرگزاری اسپوتنیک امروز شنبه با استناد به گزارش وزارت امور کهنه سربازان آمریکایی (VA) نوشت: در حالی که کارشناسان در زمینه از بین بردن علل اصلی خودکشی در آمریکا که به امری رایج بدل شده است، تلاش کرده اند اما نرخ خودکشی در میان کهنه سربازان آمریکایی که به کشورشان باز می گردند؛ از سال 2001 تاکنون به 32.2 درصد افزایش یافته است.


عملیات وزارت دافاع آمریکا در زمینه طرح های مبارزه با داعش موسوم به«عملیات راهکار ذاتی» تا 27 دسامبر (7 دی) 31 کشته بر جای گذاشته است. درحالی که هشت نفر در میدان واقعی جنگ و توسط تروریست های داعش جان خود را از دست داده اند، 11 سرباز اقدام به خودکشی کرده اند. هفت نفر دیگر در حوادث کشته شده اند، 4 نفر در اثر بیماری یا جراحت جان خود را از دست داده اند و علت مرگ یک نفر دیگر در دست بررسی است.


گزارش وزارت امور کهنه سربازان آمریکایی، تخمین می زند در سال 2014 میلادی هر روز 20 کهنه سرباز آمریکایی جان خود را از دست داده اند که دو سوم آنها در نتیجه استفاده از سلاح گرم بوده است. درعین حال، خطر خودکشی برای کهنه سربازان 21 درصد بیش از سایر شهروندان آمریکایی است.


«راجیو رامچاند/Rajeev Ramchand» که در زمینه خودکشی بین نظامیان مطالعاتی را انجام داده است، به روزنامه 'یو اس ای تودی' گفت: فشار جهانی بر افراد نظامی می تواند به روش های پیچیده ای بر آنها تاثیر داشته باشد.


به گزارش ایرنا، وزارت دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرده بود نسبت به افزایش موارد خودکشی سربازان بسیار نگران است زیرا دامنه این خودکشی ها از حد و مرز سربازان کنونی و سربازان ذخیره فراتر رفته و سلامت روانی کسانی را که طی سال های گذشته در جنگ های آمریکا در عراق و افغانستان حضور داشته اند در معرض خطر قرار داده است.


اندیشکده 'رند کورپوریشن' چندی پیش گزارش داد: ارتش این کشور تاکنون قادر نبوده است خدمات درمانی لازم و کافی را در اختیار آن دسته از سربازانی که در بازگشت از جبهه های جنگ از اختلالات روانی موسوم به 'پی تی اس دی ' رنج می برند بگذارد.


ایرنا نوشت: تحقیقات کارشناسان نشان داده است که فاصله یک سال پس از باز گشت از جبهه های جنگ، حساس ترین و خطرناک ترین دوره برای سربازان مبتلا به این اختلالات بوده و بیشتر خودکشی ها در همین فاصله زمانی اتفاق می افتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :