موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی

a/111901 :کد

مدیرعامل شرکت دانش بنیان فدک؛

دستیابی محققان کشورمان به دانش فنی تولید نانوسیلیکا

  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۲
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -دستیابی محققان کشورمان به دانش فنی تولید نانوسیلیکا

دانشمندان کشورمان با دستیابی به دانش فنی تولید نانوسیلیکا در داخل، توانستند تولید آن را از انحصار کشورهای آمریکا، آلمان ،اسپانیا و چین خارج کنند.

دانشمندان کشورمان با دستیابی به دانش فنی تولید نانوسیلیکا در داخل، توانستند تولید آن را از انحصار کشورهای آمریکا، آلمان ،اسپانیا و چین خارج کنند.


به گزارش تحلیل ایران،مدیرعامل شرکت دانش بنیان فدک  گفت: اکنون خط تولید این فناوری نانویی با ظرفیت تولید سالانه حدود 150 تا200 هزار تن و سرمایه گذاری 9 میلیارد ریال با حمایت ستاد نانو ریاست جمهوری و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان راه اندازی شده است.


حسین فخاری زمان دستیابی به تولید صنعتی نانوسیلیکا را دو سال با کاربرد در حوزه‌های تولید رنگ و پوشش، کشاورزی، نانوکامپوزیت و پلاستیک و سیمان و بتن بیان کرد و افزود: با دستیابی به دانش فنی تولید نانوسیلیکا در داخل،  تولید آن از انحصار کشورهای آمریکا، آلمان ،اسپانیا و چین خارج و سالانه 40 میلیارد ریال صرفه جویی برای کشور حاصل شد.وی گفت: استفاده از نانوسیلیکا در تولید رنگ‌های اپوکسی باعث  افزایش پایداری نهایی رنگ ، در صنعت پلاستیک و نانوکامپوزیت این محصول به عنوان تقویت کننده عمل کرده و خواص مکانیکی محصول نهایی را بهبود می بخشد.


واحد مرکزی خبر نوشت: به گفته فخاری همچنین در صنعت کشاورزی، این نانوماده به عنوان ریزمغذی تامین سیلیسیم استفاده می‌شود.حمیده  کلاهدوزان مدیر تحقیق وتوسعه این شرکت دانش بنیان هم سیلیکای نانوساختار و نانوسیلیکا یکی از پرمصرف ترین نانومواد در بازار جهانی برشمرد و گفت: این ماده بر اساس تغییر در ساختار و خصوصیات فیزیکی- شیمیایی خود می‌تواند کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف داشته باشد. این شرکت دانش بنیان 20 آبان پارسال موفق به دریافت تأییدیه‌ نانو مقیاس از ستاد توسعه‌ی فناوری نانو برای این محصول شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :