موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس خبرگان

a/111923 :کد

در نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان؛

زنان هم می توانند برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند

  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ — ۲۱:۴۰
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -زنان هم می توانند برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند

سخنگوی شورای نگهبان: همه می توانند ثبت نام کنند ولی برای تایید صلاحیت باید منتظر جمع بندی نظر کارشناسان درباره تعریف رجل سیاسی باشیم.

سخنگوی شورای نگهبان: همه می توانند ثبت نام کنند ولی برای تایید صلاحیت باید منتظر جمع بندی نظر کارشناسان درباره تعریف رجل سیاسی باشیم.


به گزارش تحلیل ایران، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی درباره هزینه هایی که شفاف نبودن سازوکار تایید صلاحیت ها اظهار کرد: درباره سازوکارها با توجه به سیاست های ابلاغی رهبری، تعیین شاخص های رجل سیاسی و مذهبی را در دست بررسی داریم اما زمانی که آنها مشخص شوند معیارهای روشن و شفافی را اعلام خواهیم کرد.


وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه پرونده نزدیکان کاندیداها و تاثیر آن در تایید صلاحیت افراد، گفت: موارد تایید صلاحیت مربوط به خود افراد است و به پرونده های نزدیکان ارتباطی ندارد. در مجازات ها هم همینگونه است که کسی را درباره پرونده خود فرد و اتهاماتی که وارد می شود مورد بررسی قرار می دهند مگر اینکه در قانون صراحتی داشته باشد مثل مباشر و مسبب. در این شرایط بستگان فرد هم مورد بررسی قرار می گیرند اما تا زمانیکه قانون اجازه نداده باشد به پرونده نزدیکان ورود نمی کنیم.


برنا نوشت: وی همچنین درباره فعالیت جبهه های بدون مجوز و تاثیر آن بر تایید صلاحیت کاندیداهای مورد حمایت این جبهه ها اظهار کرد: اگر تبلیغات خلاف واقع و زودهنگام صورت بگیرد شورای نگهبان آنها را مدنظر قرار می دهد اما اینکه وضعیت جبهه ها به چه صورت است به وزارت کشور مربوط می شود.وی درباره کاندیداتوری زنان در انتخابات ریاست جمهوری هم گفت: حتما همه می توانند ثبت نام کنند ولی برای تایید صلاحیت باید منتظر جمع بندی نظر کارشناسان درباره تعریف رجل سیاسی باشیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :