موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حقوق قضائی

a/111954 :کد

وزارت نفت:

اموال بابک زنجانی را قسطی نمی‌ فروشیم

  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۲
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -اموال بابک زنجانی را قسطی نمی‌ فروشیم

«افراد زیادی برای خرید اموال بابک زنجانی مراجعه کردند اما موضوع مورد توجه این است که مشکل نقدینگی دارند».

 


مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفت درباره آخرین وضعیت فروش اموال بابک زنجانی از طریق مزایده یا مذاکره گفت: «افراد زیادی برای خرید اموال بابک زنجانی مراجعه کردند اما موضوع مورد توجه این است که مشکل نقدینگی دارند».
 

به گزارش تحلیل ایران، اصغر هندی افزود: «آنها می‌خواهند به صورت قسطی اموال را بخرند اما می‌خواهیم تا جایی که مقدور است نقد بفروشیم و به صورت قسطی نباشد، این است که هنوز به صورت کلی به نتیجه اساسی در بحث فروش اموال زنجانی نرسیده‌ایم».
 
او در پاسخ به این سؤال که آیا وزارت نفت قصد دارد همه اموال شناسایی‌شده از بابک زنجانی را بفروشد؟ عنوان کرد: «به لحاظ اینکه این شرکت‌ها در وظایف ذاتی وزارت نفت نیست، باید آنها را بفروشیم و مبالغ را به حساب وزارت نفت واریز کنیم».مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفت در پاسخ به این سؤال که آیا اموال جدیدی از بابک زنجانی شناسایی و به وزارت نفت واگذار شده یا خیر، گفت: «کل چیزی که از بابک زنجانی گرفتیم، اموال داخل کشور او بوده و فعلا چیز دیگری غیر از این اموال نداده‌اند».هندی درباره اظهارات اخیر وکیل مدافع بابک زنجانی مبنی بر حضور شرکای خارجی موکلش در تهران برای مذاکره با مسئولان نیز گفت: «شرکای خارجی زنجانی به تهران نیامدند یا حداقل ما چیزی ندیدیم و دیداری نداشتیم».بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی است که حکم اعدام او به اتهام افساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی به قصد ضربه‌زدن به نظام، از سوی دیوان عالی کشور تأیید شده است.
 
تسنیم نوشت: پیشتر بیژن زنگنه وزیر نفت گفته بود از مجموع بدهی سه‌میلیارد‌یورویی زنجانی به مجموعه نفت، فقط دو هزار میلیارد تومان آن تسویه شده است اما رسول کوهپایه‌زاده وکیل مدافع زنجانی می‌گوید: در حکمی که قاضی صلواتی صادر و دیوان عالی کشور نیز تأیید کرده، بدهی موکل یک‌میلیارد‌و‌٩٦٧‌میلیون‌و ٥٠٠ هزار یورو یعنی کمتر از دو میلیارد یورو است که هشت‌ هزار میلیارد تومان می‌شود. اینکه وزارت نفت مدعی است سودی به طلبش تعلق می‌گیرد را بايد مرجع ذی‌صلاح تأیید یا رد کند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :