موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آب و هوا

a/111962 :کد

هواشناسی؛

بارش های پراکنده در استان های کشور

  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۲
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -بارش های پراکنده در استان های کشور

امروز به سبب عبور موج تراز میانی جو در بخش هایی از استان های واقع در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، دامنه های مرکزی البرز و بتدریج در برخی نقاط شمال شرق ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

امروز به سبب عبور موج تراز میانی جو در بخش هایی از استان های واقع در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، دامنه های مرکزی البرز و بتدریج در برخی نقاط شمال شرق ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.
 
 

به گزارش تحلیل ایران، براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های هواشناسی امروز و اوایل وقت روز دوشنبه هوای شهرهای پرجمعیت و دراستانهای تهران، البرز، اراك، اصفهان غبار آلود پیش بینی می شود و همچنین از اواخر وقت روز دوشنبه و طی روز سه شنبه به سبب پیش بینی وزش باد از غلظت غبار دراین شهرها کاسته می شود.امروز به سبب عبور موج تراز میانی جو در بخش هایی از استان های واقع در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، دامنه های مرکزی البرز و بتدریج در برخی نقاط شمال شرق ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

باشگاه خبرنگاران نوشت: این وضعیت روز دوشنبه نیز درزاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، شرق و شمال شرق کشور رخ خواهد داد. این موج روز سه شنبه درشمال شرق، شرق ودامنه های البرز شرقی وبخشهایی از نواحی مرکزی کشور فعال خواهد بود. شایان ذکر است که روزهای دوشنبه وسه شنبه در برخی مناطق دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق وشرق کشور گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد. همچنین امروز در بخشهایی از زاگرس مرکزی بویژه دراستان های لرستان وچهارمحال وبختیاری برمقدار بارش ها افزوده می شود.

فریبا گودرزی  کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور گفت:امروز در شهر های بزرگ و صنعتی مثل تهران ، البرز و اراک شاهد غبار خواهیم بود و در اواخر وقت روز دوشنبه وزش باد می تواند سبب بهبود این وضعیت شود.امروز در بخش هایی از زاگرس مرکزی ، مرکز ، دامنه های مرکزی البرز و به تدریج برای ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در شمال شرق کشور بارش های خفیف و پراکنده پیش بینی می شود.این کارشناس هواشناسی در پایان ، دمای هوای امروز تهران را در گرم ترین ساعات 12 درجه سانتی گراد اعلام کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :