موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111963 :کد

داعش؛

داعش در پی حملۀ شیمیایی به بریتانیا

  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۶
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -داعش در پی حملۀ شیمیایی به بریتانیا

وزیر امور امنیتی بریتانیا با اشاره به قصد گروه تروریستی داعش برای انجام حمله‌های شیمیایی در این کشور از بریتانیایی‌ها خواست هر رفتار مشکوکی را گزارش دهند.

 

وزیر امور امنیتی بریتانیا با اشاره به قصد گروه تروریستی داعش برای انجام حمله‌های شیمیایی در این کشور از بریتانیایی‌ها خواست هر رفتار مشکوکی را گزارش دهند.

به گزارش تحلیل ایران، بن والس در مصاحبه‌ای که روزنامۀ انگلیسی ساندی تایمز روز یکشنبه منتشر کرد، گفت عناصر داعش پیش از این در سوریه و عراق از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده‌اند و به گفتۀ مقام‌های اطلاعاتی تروریست‌ها می‌خواهند حمله‌های مشابهی را در بریتانیا انجام دهند.والس با بیان اینکه داعش به دنبال انجام حمله‌هایی با «تلفات بالا» است، خاطرنشان کرد: «آنها می‌خواهند حداکثر مردمی را که ممکن است بکشند و بترسانند.«آنها هیچ منع اخلاقی برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی علیه مردم ندارند واگر بتوانند این اقدام را در این کشور انجام می‌دهند. آمار تلفاتی که ممکن است حاصل شود، رقمی است که همه به شدت از آن وحشت دارند.»

وی افزود: «ما قطعاً گزارش‌های مربوط به استفادۀ داعش از سلاح‌های شیمیایی را در سوریه و عراق دیده‌ایم و یقیناً شاهد اشتیاق آنها برای انجام این حمله‌ها در اروپا بوده‌ایم.»به نوشتۀ ساندی تایمز، «در گزارش ماه گذشتۀ یوروپل به خطر حملۀ شیمیایی داعش در بریتانیا اشاره شده بود اما این نخستین بار است که یک وزیر از این تهدید سخن گفته است.»این هشدارها در حالی مطرح شده که برخی گزارش‌ها حاکیست حدود 200 عنصر تکفیری بریتانیایی «با مقاصد تروریستی» به این کشور بازگشته‌اند.

وزیر امور امنیتی بریتانیا متذکر شد تروریست‌هایی که در پی شکست‌های داعش در سوریه و عراق به بریتانیا بازمی‌گردند، تهدیدی فزاینده علیه این کشور محسوب می‌شوند.از میان حدود 800 بریتانیایی که برای پیوستن به گروه‌های تروریستی به سوریه رفته بودند، تقریباً نیمی از آنها به کشور بازگشته و حدود 100 نفر از آنها کشته شده‌اند. مقام‌های بریتانیایی همچنین در سال 2015 از رفتن 150 نفر به سوریه جلوگیری کرده‌اند.در همین حال، والس بدون اینکه به جزئیات اشاره کند، آمار مربوط به سال 2016 را «بسیار مشابه» خواند.

پرس تی وی نوشت: وی همچنین با ابراز نگرانی شدید دربارۀ آزادسازی شهر موصل، پایتخت خودخواندۀ داعش در عراق، گفت اگر این گروه تروریستی در موصل و دیگر مواضع خود شکست بخورد «ما می‌دانیم که شمار زیاد [بریتانیایی‌هایی] که برای داعش در سوریه می‌جنگند احتمالاً می‌خواهند به خانه بازگردند.»این مقام بریتانیایی از مردم کشورش خواست با گزارش دادن رفتارهای مشکوک در شناسایی عناصر افراطی و عوامل خارجی کمک کنند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :