موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/111996 :کد

دکتر ولایتی

مذاکرات آستانه ازاهمیت بالایی برای حل بحران سوریه برخوردار است

  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۶
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -مذاکرات آستانه ازاهمیت بالایی برای حل بحران سوریه برخوردار است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: مذاکرات آستانه بدون دخالت هیچ کشور ثالثی برگزار خواهد شد و از اهمیت بالایی برای حل بحران سوریه برخوردار است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: مذاکرات آستانه بدون دخالت هیچ کشور ثالثی برگزار خواهد شد و از اهمیت بالایی برای حل بحران سوریه برخوردار است.

 

به گزارش تحلیل ایران علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز (یکشنبه 12 دی) در حاشیه دیدار با ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه در جمع خبرنگاران گفت: دیداری که با ولید معلم وزیر خارجه سوریه و سرلشکر مملوک مسئول اطلاعات سوریه داشتیم بسیار سازنده و مثبت بود و اهمیت این دیدار از آنجاست که مسئولان سیاست خارجی و اطلاعاتی امنیتی سوریه بعد از پیروزی در حلب از جمهوری اسلامی ایران بازدید کرده‌اند.

وی ادامه داد: همکاری و هماهنگی بین ایران و سوریه و همچنین ایران، سوریه و روسیه بعد از پیروزی که در حلب به دست آمد در حوزه سیاسی برای گفت‌وگوهای سیاسی بین دولت سوریه و معارضانی که پذیرفته شده‌اند از اهمیت بالایی برخوردار است البته النصره و داعش همچنان جزو تروریستها محسوب می‌شوند و به هیچ وجه به آنها اجازه حضور در مذاکرات سیاسی داده نخواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه این گفت‌وگوها بین دولت سوریه و معارضانی که حاضرند دست از سلاح و ترور بردارند، خواهد بود، اظهار کرد: در این گفت‌وگوها معارضینی که بخواهند جزو ملت بزرگ سوریه به حساب آیند و به تمامیت ارضی سوریه و حاکمیت دولت قانونی در این کشور احترام بگذارند در آستانه قزاقستان بدون دخالت هیچ کشور ثالثی شکل خواهد گرفت.

ولایتی با اشاره به سفر هیئت سوری به ایران، گفت: طبیعی است که دولت سوریه با شرکای استراتژیک خود مشورتهای لازم را درباره این گفت‌وگوها انجام دهد.

وی با اشاره به پیروزی دولت و ملت سوریه در حلب تصریح کرد: ما از این پیروزی بزرگی که دولت و ملت سوریه و متحدانشان در حلب به دست آوردند که در تاریخ معاصر منطقه بی‌سابقه است خرسندیم و این موضوع را از صمیم قلب به دولت و ملت سوریه تبریک می‌گوییم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همانطور که از زمان مرحوم حافظ اسد در کنار سوریه بوده، گفت: این روابط استراتژیک در آینده توسعه بیشتری خواهد یافت و ما پیروزی دولت و ملت سوریه را پیروزی خودمان می‌دانیم.

تسنیم نوشت : ولایتی با بیان اینکه ما در همه حالات با دولت سوریه تشریک مساعی داشته‌ایم، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدسی که ما با صدام حسین داشتیم سوریه در کنار ما بود و ما هم در دفاعی که دولت و ملت سوریه در برابر تروریستها و حامیان آنها و دولتهای مرتجع منطقه، آمریکا و صهیونیستها خواهیم داشت در کنار آنها می‌مانیم و این ارتباط بین ایران و سوریه به ایجاد امنیت و آرامش و صلح پایدار در منطقه کمک می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :