موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آلودگی هوا

a/112010 :کد

سازمان هواشناسی:

شاخص کیفیت هوا درتهران همچنان برای گروه های حساس ناسالم است

  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۰
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -شاخص کیفیت هوا درتهران همچنان برای گروه های حساس ناسالم است

بر اساس داده های ایستگاه های سنجش آلودگی در حال حاضر شاخص میانگین کیفیت هوا در تهران در حد ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و از ابتدای صبح امروز( یکشنبه) تاکنون روند افزایشی داشته است.

بر اساس داده های ایستگاه های سنجش آلودگی در حال حاضر شاخص میانگین کیفیت هوا در تهران در حد ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و از ابتدای صبح امروز( یکشنبه) تاکنون روند افزایشی داشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران  با توجه به پایداری نسبی و نبود وزش باد قابل توجه، انتظار می رود اواخر امروز با افزایش ترافیک، کمی بر غلظت آلاینده ها افزوده شود و پتانسیل افزایش آلاینده ها تا حد نا سالم برای تمام گروه های سنی باقی بماند.


به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور روز دوشنبه (فردا) با وزش باد، غلظت آلاینده ها کاهش یابد و کیفیت هوا در تهران و کرج به شرایط سالم برسد. از این رو توصیه می شود با توجه به شرایط جاری اقدام های لازم برای کاهش آسیب پذیری به عمل آید.


بر اساس تحلیل نقشه های پیش یابی از اوایل امروز هوای شهرهای پرجمعیت در استان های تهران، البرز، اراک و اصفهان غبارآلود شده است و از روز دوشنبه و سه شنبه این هفته به سبب پیش بینی وزش باد از غلظت غبار در این شهرها کاسته خواهد شد.


همچنین روز یکشنبه با عبور امواج تراز میانی در برخی مناطق شاهد بارش های پراکنده در برخی از دامنه های زاگرس مرکزی و بخش هایی از مرکز، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرق کشور خواهیم بود.


همچنین از اواخر وقت روز دوشنبه بارش در بخش های شمال شرق کشور و مناطق زاگرس مرکزی رخ می دهد که این بارش ها در استان های لرستان و چهارمحال و بختیاری به همراه وزش باد از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.


اواخر روز دوشنبه و روز سه شنبه این هفته در برخی از مناطق جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور شاهد وزش باد شدید خواهیم بود و درسه روز آینده دمای هوا در نوار شمالی کشور بین 2 تا 4 درجه کاهش می یابد.


ایرنا نوشت: هم اکنون دمای هوا در تهران به 15 درجه بالای صفر رسیده ، رطوبت نسبی 55 درصد و سرعت باد نیز 11 کیلومتر بر ساعت است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :