موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112012 :کد

روزنامه عربستانی:

عبدالله صالح برای حفظ جانش نیروهای خود را از نِهِم بیرون کشید

  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۹
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -عبدالله صالح برای حفظ جانش نیروهای خود را از نِهِم بیرون کشید

یک روزنامه سعودی مدعی شد، رئیس جمهور پیشین یمن دستور عقب‌نشینی دو گردان از نیروهای ویژه خود از جبهه نهم را صادر کرده است.

یک روزنامه سعودی مدعی شد، رئیس جمهور پیشین یمن دستور عقب‌نشینی دو گردان از نیروهای ویژه خود از جبهه نهم را صادر کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران  روزنامه المدینه عربستان به نقل از یک منبع نظامی نوشت، علی عبد الله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن جهت مقابله با هرگونه خطری که احتمال دارد زندگی او را به خطر بیندازد، دستور عقب‌نشینی دو گردان نیروهای ویژه خود مستقر در جبهه نهم واقع در شرق شهر صنعاء را صادر کرد و این مساله باعث افزایش تنش‌ها در روابط او با نیروهای وابسته به جنبش مردمی انصارالله یمن شد.

 

این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت: دو گردان از نیروهای ویژه وابسته به نیروهای گارد ریاست جمهوری روز پنج‌شنبه از جبهه نهم عقب‌نشینی کرده و برای حفاظت از صالح به صنعاء منتقل شدند.

 

ایسنا نوشت: عقب‌نشینی این دو گردان بر اساس دستور شخصی صالح و در پی پیشروی نیروهای ارتش مستعفی و نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی (رئیس جمهور مستعفی یمن) در دو جبهه صرواح مأرب و نهم در صنعاء و محاصره این شهر از دو محور شمال شرقی و جنوب شرقی انجام شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :