موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112018 :کد

اشرف غنی

اشرف غنی و عبدالله حمله تروریستی درترکیه را بشدت محکوم کردند

  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۸
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -اشرف غنی و عبدالله حمله تروریستی درترکیه را بشدت محکوم کردند

رئیس جمهوری و رئیس اجرایی دولت افغانستان حمله تروریستی بامداد یکشنبه به یک باشگاه شبانه در شهر استانبول ترکیه را بشدت محکوم کرد و خواستار تلاش های بیشتر جامعه بین المللی برای مبارزه با پدیده تروریسم

رئیس جمهوری و رئیس اجرایی دولت افغانستان حمله تروریستی بامداد یکشنبه به یک باشگاه شبانه در شهر استانبول ترکیه را بشدت محکوم کرد و خواستار تلاش های بیشتر جامعه بین المللی برای مبارزه با پدیده تروریسم شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، «محمد اشرف غنی» در صفحه توئیتر خود ضمن ابراز همدردی با مردم و دولت ترکیه، برای قربانیان این حادثه بهشت برین و برای زخمی شدگان شفای عاجل درخواست کرده است.

 

حمله خونین تروریستی در یک کلوپ شبانه در اولین ساعات سال نو میلادی در استانبول دست کم 39 کشته و 65 زخمی برجای گذاشته است.


حدود ساعت 1.15 بامداد یکشنبه مهاجم و یا مهاجمان مسلحی احتمالا با اسلحه کلاشینکف وارد کلوپ شانه «رینا» در منطقه «اورتاکوی» استانبول شده و افراد حاضر در این محل را به رگبار گلوله بستند.


رئیس جمهوری افغانستان در پیام تسلیت خود از جامعه جهانی خواست که برای مبارزه با تروریسم تلاش جدی بخرج دهند و افزوده است که تروریست ها در تمامی کشورهای جهان، زندگی عادی مردم را مختل می کنند.


ایرنا نوشت: همچنین «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز با انشتار پیام جداگانه ای، حمله تروریستی استانبول را محکوم کرد و گفت که تروریسم، بنیادگرایی و افراطی گری، سه عاملی است که جهان امروز با آن مواجه است و جهان باید در مقابل این سه پدیده، موضع مشترک اتخاذ کند و متحد شود.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :