موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی رفاه اجتماعی

a/112026 :کد

وزیر تعاون ؛

افزایش یارانه سالمندان نیازمند

  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۷
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -افزایش یارانه سالمندان نیازمند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما قصد داریم تا یارانه ۳۶ هزار سالمند نیازمند تحت پوشش مراکز نگهداری سالمندان را به ۳۶۰ تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما قصد داریم تا یارانه ۳۶ هزار سالمند نیازمند تحت پوشش مراکز نگهداری سالمندان را به ۳۶۰ تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش دهیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی ربیعی عصر امروز در دیدار از مرکز نگهداری و توانبخشی سالمندان ارامنه در کلیسای گئورک مقدس در تهران اظهار کرد: امروز در یک کلیسای دارای قدمت 400 ساله حضور پیدا کرده‌ایم تا سلام رئیس‌جمهور را به تمام هموطنان مسیحی و ارامنه خود برسانیم.وی افزود: استراتژی ما این است که سالمندان باید در خانه بمانند و در محیط خانواده از آنها نگهداری شود و به همین منظور به دنبال ارتقای کیفیت خدمات به اقلیتهای دینی مختلف ایران هستیم و وسایل کمک توانبخشی نیز برای نگهداری سالمندان در نظر گرفته‌ایم. 


به نوشته نسیم آنلاین، ربیعی تصریح کرد: ما قصد داریم تا یارانه 36 هزار سالمند تحت پوشش مراکز نگهداری سالمندان را به 360 تا 400 هزار تومان افزایش دهیم همچنین طرح غربالگری آلزایمر نیز در حال اجراست؛ در برنامه ششم توسعه دستمزد افراد تحت پوشش 20 درصد افزایش پیدا می‌کند؛ در بخش نگهداری در منزل، مهد کودک و ... نیز در حال تقویت خدمات هستیم و همیشه در کنار ارامنه می‌مانیم. در ادامه این مراسم، فرید؛ معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور نیز اظهار کرد: مفتخریم که دین اسلام پیوند نزدیکی با دین مسیحیت دارد و یک سوره از قرآن که کتاب آسمانی ماست به نام حضرت مریم مادر حضرت عیسی مسیح  است.


وی افزود: سازمان بهزیستی افتخار دارد تا بدون توجه به مذهب، دین و نژاد به سالمندان و نیازمندان ارامنه خدمت‌رسانی کند؛ امیدواریم بتوانیم به مراکز اقلیت‌ها سروسامان داده و خدمات ارائه شده خود را افزایش دهیم و این خدمات را تقویت کنیم.در ادامه این مراسم، خانم زرگریان؛ مسئول انجمن بانوان ارامنه ایران گفت: انجمن خیریه زنان ارامنه ایران در سال 1364 فعالیت خود را آغاز کرد و از آن سال مشغول به ارائه خدمات به سالمندان و زنان ارامنه ایران شد که از جمله این خدمات می‌توان به مساعدت با بینوایان و بیماران نیازمند، زنان بی‌سرپرست یا بدسرپرست اشاره کرد.وی یادآور شد: دو خانه سالمندان تحت پوشش این انجمن است که با کمکهای بهزیستی و مردمی اداره می‌شود؛ مرکزی که امروز در آن حضور پیدا کردیم در کلیسای گئورک مقدس است و طی سالهای متوالی توسط سازمان بهزیستی، درجه کیفی اول را به خود اختصاص داده است.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :