موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/112115 :کد

لاریجانی

نمی‌خواهم به خاطر دیگران به جهنم بروم

  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۷
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -نمی‌خواهم به خاطر دیگران به جهنم بروم

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تذکر یکی از نمایندگان درباره نحوه رسیدگی به لایحه برنامه ششم در مجلس گفت: من خارج از دین نشده‌ام و شهادتینم را هم گفته‌ام و نمی‌خواهم به خاطر دیگران به جهنم بروم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تذکر یکی از نمایندگان درباره نحوه رسیدگی به لایحه برنامه ششم در مجلس گفت: من خارج از دین نشده‌ام و شهادتینم را هم گفته‌ام و نمی‌خواهم به خاطر دیگران به جهنم بروم.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی لاریجانی در جلسه علنی بعدازظهر امروز (دوشنبه) مجلس در پاسخ به تذکر آیین‌نامه‌ای جهانبخش محبی‌نیا در مورد ارجاع مواد زیادی از لایحه برنامه ششم به کمیسیون تلفیق، اظهار کرد: من علاقه‌ای ندارم به خاطر دیگران به جهنم بروم. ما قسم خوردیم به آیین‌نامه داخلی مجلس پایبند باشیم. ممکن است برداشت‌ها در این زمینه متفاوت باشد.


مثلاً در مورد ماده 157 آیین‌نامه واقعاً اگر ابهام باشد رئیس جلسه هم می‌تواند آن را با رأی مجلس اصلاح کند یا آن را ارجاع کند. به نظر من این به رأی نیاز ندارد.

 

وی افزود: در مورد ماده 156 برداشت من با شما متفاوت است.


مشکلی که ما داریم این است که در اصلاح آیین‌نامه مسیر بررسی در بودجه گفته نشده اما در مورد برنامه توسعه مسیر بررسی آمده است.


من هم قبول دارم که ما زمان اصلاح آیین‌نامه می‌خواستیم این بخش هم اصلاح شود اما این اتفاق نیفتاده، ‌بنابراین اکنون فقط این نص را داریم.

 

لاریجانی یادآور شد: در همان ماده این موضوع آمده که چنانچه اصل ماده رأی نیاورد موضوع برای بررسی به کمیسیون تلفیق می‌رود اما در ماده 156 چیز دیگری آمده است. ما فقط با تصویب مواد 184 و 185 آیین‌نامه برنامه ششم را تصویب نمی‌کنیم بلکه با کل آیین‌نامه برنامه را بررسی می‌کنیم و همه مقررات بر آن حاکم است. مواد آیین‌نامه در این زمینه چند قسم است؛ یک قسم معارض است که باید آن را کنار بگذاریم، یک قسم پایه مواد 184 و 185 است که باید حتماً اجرا شود و بخشی از مواد اصلاً معارض نیست و اگر لازم باشد به آن مراجعه می‌کنیم.

 

لاریجانی تصریح کرد: در ماده 156 آیین‌نامه آمده که به پیشنهاد رئیس مجلس و تصمیم مجلس طرح، لایحه و یا موادی از آن می‌تواند ارجاع شود و اشکالات می‌تواند رفع شود.

 

رعایت قوانین مساعی همه نمایندگان را می‌طلبد که ما قانون منقحی تصویب کنیم.

 

ایسنا نوشت: در جایی که ابهامی باشد رئیس مجلس می‌تواند نظر بدهد و ماده را ارجاع کند و جایی که اشکالی وجود داشته باشد می‌تواند با رأی مجلس اقدام به اصلاح کند.

این را گفتم که منطق ما را بدانید که ما خارج از دین نشده‌ایم و شهادتینمان را هم گفته‌ایم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :