موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112117 :کد

اوباما

ادعای تکراری اوباما در پیام تبریکش به مناسبت آغاز سال نو

  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۹
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -ادعای تکراری اوباما در پیام تبریکش به مناسبت آغاز سال نو

رییس جمهور آمریکا در پیام خود به مناسبت آغاز سال نو میلادی بار دیگر مدعی شد که از برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران جلوگیری کرده است.

رییس جمهور آمریکا در پیام خود به مناسبت آغاز سال نو میلادی بار دیگر مدعی شد که از برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران جلوگیری کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران  باراک اوباما رییس جمهور آمریکا که آخرین روزهای فعالیت خود در کاخ سفید را می‌گذراند، با انتشار پیامی به مناسبت آغاز سال نو میلادی به تشریح دستاوردهایش در دوران هشت سال ریاست جمهوری خود پرداخت.

 

وی در این پیام با تکیه بر ادعاهای بی‌اساس غرب و آمریکا علیه برنامه هسته‌ای گذشته کشورمان، بار دیگر مدعی شد: ما از طریق دیپلماسی توانستیم برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران را متوقف کنیم.

 

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همواره در گزارشات خود در سال‌های گذشته تائید کرده است که هیچ شواهدی دال بر وجود انحراف در فعالیت‌ها و مواد هسته‌ای ایران وجود ندارد.

 

ایسنا نوشت: مقامات ایران نیز ضمن رد این ادعاها تاکید می‌کنند که برنامه هسته‌ای کشورمان همواره ماهیت کاملا صلح‌آمیز داشته و تسلیحات هسته‌ای هیچ جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :