موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112121 :کد

فرانسه

رئیس جمهوری فرانسه به اقلیم کردستان عراق رفت

  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۱
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -رئیس جمهوری فرانسه به اقلیم کردستان عراق رفت

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه،بعد از پایان دیدارش از بغداد، راهی کردستان عراق شد و در اربیل مرکز اقلیم کردستان مورد استقبال مقام های رسمی این منطقه قرار گرفت.

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه،بعد از پایان دیدارش از بغداد، راهی کردستان عراق شد و در اربیل مرکز اقلیم کردستان مورد استقبال مقام های رسمی این منطقه قرار گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق به همراه شماری از مقام های این اقلیم در فرودگاه اربیل از رئیس جمهوری فرانسه استقبال کرد.


اولاند صبح امروز برای انجام سفر یک روزه وارد بغداد شد و با روسای قوای سه گانه عراق دیدار و گفت وگو کرد و بر حمایت کشورش از نبرد عراق با تروریسم تاکید کرد.


وی همچنین با نیروهای فرانسوی مستقر در عراق دیدار و برای آنان سخنرانی کرد.


فرانسه از سپتامبر 2014 به ائتلاف آمریکا پیوست و دومین نیرویی است که در ائتلاف آمریکایی مشارکت دارد. وزارت دفاع فرانسه اعلام کرده که تاکنون حدود یکهزار حمله هوایی در عراق و سوریه انجام داده است.


فرانسه 14 فروند جت جنگنده رافائل دارد که در پایگاه های نظامی در اردن و امارات مستقرند و از همین پایگاه ها در عملیات ائتلاف آمریکا شرکت می کنند. این کشور همچنین چندین قبضه توپخانه کامیون پایه در جنوب موصل مستقر کرده است.


علاوه بر این، حدود 500 نظامی فرانسوی اکنون در عراق حضور دارند که گفته می شود به آموزش و مشاوره نیروهای نخبه عراقی مشغول هستند.


نیروهای عراقی در حال حاضر مشغول عملیات آزادسازی موصل هستند.

 

نبرد موصل در 17 اکتبر (26 مهرماه) با پیام حیدر العبادی نخست وزیر عراق آغاز شد. این عملیات که ائتلاف به اصطلاح ضد داعش آمریکا نیز از آن پشتیبانی می کند، اکنون وارد دومین مرحله شده است.

 

ایرنا نوشت: موصل بیش از 2 سال است که در اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :