موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112141 :کد

معاون اداره هوانوردی افغانستان؛

انجام شروط اتحادیه اروپابرای خروج افغانستان ازفهرست سیاه پرواز

  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۳
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -انجام شروط اتحادیه اروپابرای خروج افغانستان ازفهرست سیاه پرواز

معاون سیاست‌گذاری اداره هوانوردی افغانستان اعلام کرد که همه هشت شرط برای حذف نام این کشور از فهرست سیاه پرواز به اروپا برآورده شده است.

معاون سیاست‌گذاری اداره هوانوردی افغانستان اعلام کرد که همه هشت شرط برای حذف نام این کشور از فهرست سیاه پرواز به اروپا برآورده شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران،«محمد قاسم وفایی زاده» معاون سیاست‌گذاری اداره هوانوردی افغانستان به خبرنگاران گفت که خطوط هوایی این کشور با برآورده کردن شروط اتحادیه اروپا باید از فهرست سیاه پرواز خارج شود.

 

وی افزود: از سال 2010 تاکنون دولت افغانستان تلاش کرده که همه هشت شرط اتحادیه اروپا را برای کسب اجازه پرواز به این قاره برآورده کند.وفایی زاده گفت که اتحادیه اروپا شروط دیگری نیز گذاشته است که برای برآورده شدن آنها نیز تلاش می‌کنیم تا موانع پرواز هواپیماهای افغانستان به اروپا برطرف شود.معاون اداره هوانوردی افغانستان ادامه داد که در آینده‌ نزدیک هیئتی از افغانستان به اروپا سفر خواهد کرد تا درباره رفع موانع پروازها به این قاره گفت‌وگو کند.

 

تسنیم نوشت: وی همچنین گفت که سالانه حدود 83 هزار پرواز از فضای افغانستان استفاده می‌کنند که وزارت هوانوردی برای افزایش درآمد سعی خواهد کرد تا خطوط پروازی عبوری از فضای این کشور را نیز افزایش دهد.این مقام اداره هوانوردی افغانستان تصریح کرد که اکنون از هر پرواز عبوری 500 دلار عاید این اداره می‌شود.امروز در حالی که مدیریت فرودگاه بین‌المللی کابل بطور کامل به افغانستان واگذار می‌شد، این فروگاه هدف حملات راکتی قرار گرفت.

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :