موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/112165 :کد

دیفنس نیوز :

نگرانی تل آویو از قدرت روزافزون ایران

  ﺳﻪشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۶
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -نگرانی تل آویو از قدرت روزافزون ایران

یکی از مقامات رژیم صهیونیستی گفته است که خوشبینی محتاطانه‌ای در مورد سال ۲۰۱۷ دارد اما تهدیداتی نیز وجود دارند که باید در مورد آنها نگران بود.

 

یکی از مقامات رژیم صهیونیستی گفته است که خوشبینی محتاطانه‌ای در مورد سال 2017 دارد اما تهدیداتی نیز وجود دارند که باید در مورد آنها نگران بود.


به گزارش تحلیل ایران، پایگاه دیفنس نیوز گزارش داد: یکی از مقامات رژیم صهیونیستی گفته است که خوشبینی محتاطانه‌ای در مورد سال 2017 دارد اما تهدیداتی نیز وجود دارند که باید در مورد آنها نگران بود.در این گزارش آمده است، علیرغم این که جنگ در سال 2017 جریان دارد اما ارتش رژیم صهیونیستی خوش بینی محتاطانه‌ای را در مورد این سال دارند.

میزان نوشت: یکی از مقامات ارتش رژیم صهیونیستی در این باره گفته است: به طور کلی احتمال جنگ در سال 2017 کم است اما من باید خاطر نشان کنم که در حال حاضر جنگ‌ها در حالی آغاز می‌شوند که هیچ کدام از طرفین خواستار جنگ نیستند اما بنا به دلایل بالقوه‌ای جنگ ایجاد می‌شود.این مقام رژیم صهیونیستی در ادامه گفته است: اسرائیل باید در مورد برخی از عواقب ناخواسته اقدامات خود در قبال حزب‌الله لبنان در شمال، حماس مستقر در غزه، تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری و کشورهای دورتر و مهم‌تر از همه ایران باشد.

وی افزود: اسرائیل باید اقدامات خود را به شکل بهتری محاسبه کند و مراقب عوامل بالقوه ایجاد جنگ باشد.وی در ادامه سخنان خود تهدیدات سال 2017 برای رژیم صهیونیستی را اینگونه برشمرده است: تشکیلات خود گردان فلسطین، حزب‌الله لبنان، حماس و ایران.این مقام صهیونیست درباره سوریه گفته است: وحشت و نگرانی اسرائیل در قبال این جنگ، از باقی ماندن ایران و حزب‌الله در جنگ سوریه نشأت می‌گیرد در حالی که دیگر گروه‌ها حضور خود در این بحران را کمتر کرده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است: نگرانی ما در مورد بحران سوریه از آنجایی ناشی می‌شود که ایران و حزب‌الله به حضور و نفوذ خود در سوریه اطمینان پیدا می‌کنند در حالی که دیگر گروه‌ها از بحران سوریه خود را خارج می‌کنند، و این امر پایان خوبی برای رژیم صهیونیستی نخواهد بود.وی در بخش دیگری اظهار داشته است: در حالیکه بعد از توافق هسته‌ای، تهدید هسته‌ای ایران نیز خنثی شده اما اقدامات ایران در سوریه و لبنان و غزه و کرانه باختری تهدیدی دائم برای اسرائیل به شمار می‌رود.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :