موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/112179 :کد

محسن رضایی:

توفیقی در برجام نداشتیم

  ﺳﻪشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۳۲۶   
 تحلیل ایران -توفیقی در برجام نداشتیم

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اظهارات سرلشکر رضایی گفت: وی در این فراکسیون جلسه اعلام کرد توفیق چندانی در زمینه اقتصادی برجام حاصل نکردیم.

 

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اظهارات سرلشکر رضایی گفت: وی در این فراکسیون جلسه اعلام کرد توفیق چندانی در زمینه اقتصادی برجام حاصل نکردیم.
 


به گزارش تحلیل ایران،  جلسه مجمع عمومی فراکسیون نمایندگان ولایی با حضور سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و اکثریت اعضا صبح امروز (سه‌شنبه 14دی) ساعت 6:30 تشکیل شد.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این جلسه ابتدا به مسائل منطقه پرداخت و گزارش مفصلی از تحولات سوریه، عراق و یمن و سایر مسائل منطقه ارائه کرد. سرلشکر رضایی با اشاره به شرایط بحرانی و ناامنی موجود در منطقه گفت جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا امنیت در منطقه مستقر شود. چنین نقش مثبت و موثر ایران در منطقه موجب شده تا جامعه جهانی به نقش مثبت و موثر ایران اعتراف و برای آن احترام ویژه قائل شوند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: سرلشکر رضایی اعلام کرد که باید به آتش‌بس و توافق به دست آمده در سوریه خوشبین و امیدوار بود تا زمینه‌های سازندگی و بازگشت مردم به زندگی فراهم گردد. در مورد عراق نیز با اشاره به موفقیتهای به دست آمده در مبارزه با داعش و گروههای تروریستی تکفیری گفت که روند حاکمیت دولت مرکزی و پیروزهای اخیر در موصل نشاندهنده تغییر شرایط در عراق است.در این جلسه رضایی با اشاره به تحولات اخیر در منطقه گفت موازنه منطقه به نفع کشورها و گروههای ضد تروریسیم در حال تغییر است و توافق بین کشورهایی مثل ایران، روسیه و ترکیه یکی از نشانه‌های این تغییر موازنه محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: رضایی با اشاره به تحولات ترکیه گفت اخیرا ترکیه واقعی‌تر به مسائل منطقه نگاه می‌کند و به این نتیجه رسیده که ایران و روسیه در مقابله با تروریسم و استقرار امنیت در منطقه و همکاریهای منطقه‌ای جدی‌تر و واقعی‌تر از برخی کشورهای غربی و منطقه‌ای هستند. جمهوری اسلامی در شرایط کنونی نه با خوشبینی به مسائل نگاه می‌کند و نه با بدبینی، بلکه با واقع بینی به مسائل منطقه نگاه می‌کند.محسن رضایی با اشاره به اینکه دستگاه دیپلماسی در سالهای اخیر بیش از حد به برجام پرداخت و متاسفانه نسبت به مسائل منطقه غفلت صورت گرفت و در حوزه سیاست خارجی با کشورهای منطقه و همسایه با مشکلاتی روبرو هستیم. ضرورت دارد که به طور جدی به مسائل منطقه در حوزه دیپلماسی بپردازیم.

تسنیم نوشت: در ادامه جلسه رضایی گفت واقعیت این است که دولت می‌خواست از طریق کلید حل سیاست خارجی مشکلات اقتصادی داخل کشور را حل کند ولی نتیجه برعکس شد. چرا که نه تنها اقدامات در حوزه سیاست خارجی به طور کامل و در جهت منافع و اهداف جمهوری اسلامی ایجاد نشد بلکه از ظرفیتهای داخلی غفلت شد و ما دچار رکود عمیقی شدیم. خوشبینی بیش از حد به دروازه‌های خارجی و غفلت از اقتصاد مقاومتی و ظرفیتهای داخلی موجب زمین‌گیر شدن اقتصاد کشور شد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد به نحوه دیپلماسی برجام گفت ما در برجام متاسفانه پیوست احکام خزانه‌داری آمریکا را نداشتیم و به همین جهت ما توفیق چندانی در زمینه اقتصادی در برجام حاصل نکردیم.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :