موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/112207 :کد

صادرات گاز

کویت از افزایش قیمت گاز مایع صادراتی خبر داد

  ﺳﻪشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۳۱۱   
 تحلیل ایران -کویت از افزایش قیمت گاز مایع صادراتی خبر داد

شرکت ملی نفت کویت اعلام کرد، قیمت محصولات فرآورده های پتروشیمی و گازی این کشور را که در ماه ژانویه عرضه می شود افزایش داده است.

شرکت ملی نفت کویت اعلام کرد، قیمت محصولات فرآورده های پتروشیمی و گازی این کشور را که در ماه ژانویه عرضه می شود افزایش داده است.


به گزارش تحلیل ایران شرکت ملی نفت کویت با صدور بیانیه ای اعلام کرد قیمت گاز مایع شامل دو محصول پروپان و بیوتان روند صعودی داشته است به گونه ای که پروپان با قیمت 435 دلار برای هر تن و بیوتان با قیمت 495 دلار برای هر تن عرضه می شود .


بر این اساس کویت قیمت هر تن پروپان را با افزایش 55 دلاری و قیمت بیوتان را با افزایش 75 دلاری نسبت به ماه گذشته میلادی به فروش می رساند. همزمان دولت کویت برنامه ریزی های گسترده ای برای تقویت صنایع گازی خود انجام داده و به تازگی به توافق جدیدی با طرف عراقی دست یافته است.


دولت کویت از نهایی شدن رایزنی های به عمل آمده با طرف عراقی در مود تامین گاز مورد نیاز خبر داد و اعلام کرد که قرار است عراق 200 میلیون فوت مکعب گاز به کویت صادر کند.


این توافق به زودی اجرا شود و هماهنگی های نهایی میان مسئولان دو کشور در سفر اخیر وزیر نفت عراق به کویت انجام شده است.


کویت پیش از این در سال های 2004 و 2008 میلادی نسبت به خرید گاز عراق نیز اقدام می کرد و همکاری های دو کشور در حال حاضر از سرگرفته شده است .


بنابر اعلام کارشناسان صنعت نفت و گاز در کویت یکی از اهداف طرف کویتی در خرید گاز از عراق تقویت صنعت برق می باشد و با توجه به نیاز به سوخت فراوان برای راه اندازی نیروگاههای برق کویت فرصت همکاری با طرف عراقی بسیار حائز اهمیت است.


کویت نیز امروزه سیاست توسعه همکاری های نفتی با عراق را در دستور کار قرار داده است و قصد داردسرمایه گذاری هایش در میادین نفتی عراق را افزایش دهد. وزارت نفت کویت با تاکید بر فرصت های سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز عراق، از برنامه ریزی برای گسترش همکاری ها با بغداد در این زمینه خبر داده است.


ایرنا نوشت : در همین راستا مدیر شرکت «کویت انرژی» یکی از معروفترین شرکت های نفت و گاز منطقه با اشاره به رایزنی های اخیر خود با مسوولان عراقی، بازار نفت و گاز عراق را محیطی بکر برای حضور فعالان اقتصادی کویت دانست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :