موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112320 :کد

نظامیان ترکیه‌

حضور نظامیان ترکیه در افغانستان ۲ سال دیگر تمدید شد

  چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -حضور نظامیان ترکیه در افغانستان ۲ سال دیگر تمدید شد

پارلمان ترکیه حضور نیروهای نظامی این کشور در چارچوب ماموریت حمایت قاطع نیروهای ناتو و آمریکایی در افغانستان را تا دو سال دیگر تمدید کرد.

پارلمان ترکیه حضور نیروهای نظامی این کشور در چارچوب ماموریت حمایت قاطع نیروهای ناتو و آمریکایی در افغانستان را تا دو سال دیگر تمدید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران  نخست وزیر ترکیه طرح تمدید دو ساله حضور نیروهای نظامی این کشور در افغانستان را به پارلمان این کشور ارائه کرده بود که این طرح با اکثریت آرا تصویب شد.

بر اساس طرحی که از سوی پارلمان این کشور تصویب شده است نیروهای نظامی ترکیه می‌توانند حضور نظامی خود در قالب ماموریت حمایت قاطع در افغانستان را برای دو سال آینده حفظ کنند و این طرح از 6 ژانویه سال جاری اجرایی می‌شود.

گفته می‌شود که نیروهای نظامی ترکیه در افغانستان در قالب ماموریت حمایت قاطع فقط به نیروهای امنیتی افغان آموزش و مشاوره می‌دهند ولی در عملیات‌های میدانی نیروهای امنیتی شرکت نمی‌کنند.

به گزارش تلویزیون یک، «اکمل‌الدین احسان‌اوغلو» نماینده مجلس ترکیه از حزب «حرکت ملی‌گرا» روابط افغانستان و ترکیه را نزدیک توصیف کرده است.

وی خاطرنشان کرد که افغانستان نخستین کشوری بود که استقلال ترکیه را به رسمیت شناخت و روابط دو کشور از 1921 میلادی تا اکنون در سطح بسیار خوبی بوده است.

«شیرین اونال» نماینده مجلس ترکیه از حزب حاکم «عدالت و توسعه» نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی گفت که ترکیه همواره از اتحاد، یکپارچگی و استقلال افغانستان حمایت کرده است.

تابناک نوشت : با این حال اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که در حال حاضر بیش از 532 سرباز ترک در افغانستان حضور دارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :