موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112342 :کد

با انتشار بیانیه ای؛

واکنش سخنگوی نُجَباء به انفجارات اخیر عراق

  چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۹
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -واکنش سخنگوی نُجَباء به انفجارات اخیر عراق

«سید هاشم الموسوی» در واکنش به انفجارات تروریستی اخیر عراق که جان ده‌ها شهروند این کشور را گرفت؛ خواستار پاکسازی سازمان‌های امنیتی از افراد فاسد و رفع مصونیت از داعشی‌های سیاسی شد.

 «سید هاشم الموسوی» در واکنش به انفجارات تروریستی اخیر عراق که جان ده‌ها شهروند این کشور را گرفت؛ خواستار پاکسازی سازمان‌های امنیتی از افراد فاسد و رفع مصونیت از داعشی‌های سیاسی شد.

به گزارش تحلیل ایران،«سید هاشم الموسوی» سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت انفجارات اخیر در عراق آورده است: جنایات وحشیانه‌اى که گروه تروریستی داعش علیه ملت عراق، از کودکان و زنان گرفته تا پیرمردها مرتکب می‌شود؛ در طول تاریخ همانندی نداشته و پدیده‌ای بسیار خطرناک است.


«سید هاشم الموسوی» افزوده است: قدرت‌های جهانی در برابر این جنایات به سکوت اکتفاء نکرده بلکه توسط سازمان‌های اطلاعاتی و مزدوران القاعده‌ای و داعشی خود بر نابودی همه جانبه این کشور (عراق) اصرار می ورزند تا آن را به زانو در آورده و تابع سیاست‌های استعماری خود کنند.وی تصریح کرد: آنان می‌خواهند عراق را به کشوری کوچک و بی تاثیر تبدیل و جایگاهش را در قضایای محوری امت اسلامی و جهان تضعیف کنند.

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء ضمن بیان اینکه «فعالیت‌های تروریستی دلیل قاطعی بر رذالت، پستی و ضعف تروریست‌ها و حامیان آنان در مواجهه با شیرمردان عراق در میدان‌های جنگ است»، تأکید کرد: آنان با این اعمال جنایتکارانه به دنبال کم کردن فشار از تروریست‌ها در شهرهای محاصره شده و به دست آوردن منافع سیاسی برای حامیان آن هستند.

الموسوی در ادامه برای برون رفت از این حوادث دردناک، خواستار افزایش فعالیت‌های اطلاعاتی و انجام عملیات پیش‎گیرانه علیه لانه‌های تروریست‌ها و نابودی عناصر آن در مناطق کمربند امنیتی بغداد شد و پاکسازی سازمان‌های امنیتی این کشور از افراد فاسد، مقصر و سست در ادای وظیفه مقدس میهنی را نیز ضروری دانست.

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء همچنین درمورد سومین مرحله از برنامه پیشنهادی خود آورده است: از همه نمایندگان و مسئولانی که از داعش دفاع می‌کنند و جنایات تروریستی آن را به واسطه ادله غیر قابل قبول و به دور از عقل و منطق توجیه می‌کنند و به افزایش خشونت، جنگ طائفه‌ای و شعله‌ور شدن فتنه بین ملت عراق دامن می‌زنند؛ رفع مصونیت شود.

فارس نوشت: الموسوی، اعدام تروریست‎ها و جنایتکاران، عدم تاخیر در محاکمه آنان و لزوم پاکسازی زندان‌ها از لوث وجودشان را موضوعی قابل اهمیت خواند.وی در پایان، «تسریع در عملیات پاکسازی موصل و حویجه» را ششمین مرحله راه حل برون‌رفت از بحران فعلی عنوان کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :