موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد کلان

a/112352 :کد

رویترز؛

قرارداد فاینانس ۱ میلیارد دلاری شرکت ویتول در ایران

  چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۲
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -قرارداد فاینانس ۱ میلیارد دلاری شرکت ویتول در ایران

رویترز از نهایی شدن قرارداد فاینانس ۱ میلیارد دلاری «ویتول» در ایران خبر داد.

رویترز از نهایی شدن قرارداد فاینانس 1 میلیارد دلاری «ویتول» در ایران خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، رویترز؛ شرکت «ویتول»، بزرگترین فروشنده نفت جهان، با شرکت ملی نفت ایران برای اعطای وامی معادل 1 میلیارد دلار – در قالب یورو که با صادرات آینده محصولات پالایش‌شده تضمین می‌شود – به توافق رسیده است. این اطلاعات را چهار منبع آگاه در اختیار رویترز قرار دادند.


این قرارداد فاینانس مقدماتی، بزرگترین توافق میان ایران و یک شرکت عرضه کننده تولیدات نفتی از زمان لغو تدریجی تحریم‌ها از اوایل سال 2016 است. ویتول و شرکت ملی نفت ایران در این خصوص اظهار نظر نکرده اند.به نوشته رویترز، این قرارداد، نشانه‌ای دیگر از سرعت بهبود صنعت نفت ایران، آن هم فقط یک سال پس از لغو تحریمهاست. این شرایط به ایران اجازه می‌دهد سهم خود را در بازار نفت از رقیب سرسختش عربستان بازپس گیرد.


العالم نوشت: شرکت‌های خارجی از بیم نقض مجموعه‌ای از قوانین پیچیده، در تعامل با ایران، هنوز با احتیاط عمل می‌کنند و شرکت‌های بزرگ نفتی مانند بی‌پی و شل، به کندی در حال بازگشت به ایران هستند. اگر مدیران ارشد این شرکت‌ها شهروندان آمریکا باشند، از دخالت در مذاکره با ایران منع می‌شوند.اما معامله‌گران خصوصی نفت منعطف‌تر هستند و در قیاس با شرکت‌های بزرگ نفتی، با سرعت بیشتری با ایران به توافق می‌رسند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :