موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/112369 :کد

اظهارات اخیر وزیر امور خارجه ترکیه؛

واکنش وزار‌ت‌امور‌خارجه به سخنان مقام‌های ترکیه

  پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ — ۰۴:۵۷
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -واکنش وزار‌ت‌امور‌خارجه به سخنان مقام‌های ترکیه

بهرام قاسمی گفت: اظهارات غیر سازنده مقامات ترکیه موجب پیچیده تر شدن و افزایش مشکلات فراروی راه حل سیاسی بحران سوریه می‌شود.

بهرام قاسمی گفت: اظهارات غیر سازنده مقامات ترکیه موجب پیچیده تر شدن و افزایش مشکلات فراروی راه حل سیاسی بحران سوریه می‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه ترکیه گفت: اظهارات غیر سازنده مقامات ترکیه صرفا موجب پیچیده تر شدن شرایط موجود و افزایش مشکلات فراروی راه حل سیاسی بحران سوریه می شود.

قاسمی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان شریک روند سه جانبه مسکو، بر اجرای جدی توافقات آن تاکید دارد و از مقامات ترکیه به عنوان طرف دیگر این توافقات انتظار دارد مواضعی اتخاذ نکنند که خلاف واقعیت های موجود و تعهدات این کشور باشد.سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آتش‌بس جاری در سوریه به صورت پی در پی از سوی گروه‌های مسلح مخالف دولت این کشور نقض شده و بر اساس اطلاعات مستند موجود، موارد نقض آتش بس از سوی گروههای مسلّح تنها در یک روز بیش از ۴۵ بار بوده است که جزئیات بیشتر آن در صورت ضرورت قابل انتشار است.

ایسنا نوشت: قاسمی به مقامات ترکیه توصیه کرد: با توجه به این واقعیت ها اگر در پی استقرار آتش بس پایدار و فراهم کردن زمینه های موفقیت گفتگوهای سیاسی برای پایان بحران سوریه هستند، به عنوان طرف تضمین کننده تعهد گروههای مسلح در توافقات مسکو، ضمن اتخاذ تدابیر لازم با موارد متعدد نقض آتش بس از سوی این گروه‌ها برخورد کرده و همزمان از اتخاذ مواضع غیر منطبق با واقعیت‌ها و متهم کردن طرف‌های دیگر پرهیز کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :