موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آموزش عالی

a/112387 :کد

معاون پژوهشی وزارت علوم؛

تکذیب انتشار ۳۰ مقاله توسط وزیر علوم و معاونانش

  پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۰
تعداد بازدید : ۳۳۱   
 تحلیل ایران -تکذیب انتشار ۳۰ مقاله توسط وزیر علوم و معاونانش

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: با سرقت‌ها و تخلفات علمی که در حوزه دانشگاه‌ها و وزارت علوم صورت گرفته بود، برخورد شد.

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: با سرقت‌ها و تخلفات علمی که در حوزه دانشگاه‌ها و وزارت علوم صورت گرفته بود، برخورد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، وحید احمدی، معاون پژوهشی وزارت علوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص گزارشی مبنی بر انتشار 30 مقاله ISI توسط وزیر علوم و معاونانش گفت: من این خبر را تکذیب می کنم، چون امکان ندارد کسی بتواند در یک سال این تعداد مقاله تایید و به چاپ برساند.

 

وی افزود: ممکن است فردی آزمایشگاه مجهز و تیم تحقیقاتی کامل داشته باشد و محصول پنج تا ده سال فعالیتش را در یک سال منتشر کند و ممکن است همه آنها در یک بازه زمانی باشد، که این اشکالی ندارد؛ اما به صورت طبیعی این کار امکان پذیر نیست.

 

احمدی ادامه داد: بعضی از افراد در انتشار مقالاتشان فقط یک دانشجو ندارند و خودشان به تنهایی کار نمی کنند. ممکن است با همکاری دانشجویانشان در سال تعداد زیادی مقاله داشته باشند و جایی اسمشان به عنوان همکار درج شود یا به تیم تحقیقاتی مشاوره ارائه دهند. طبیعی است که مشارکت ممکن است انجام شود، اما این که فردی بخواهد به تنهایی این تعداد مقاله را منتشر کند امکان پذیر نیست.

 

معاون پژوهشی وزارت علوم در خصوص برخورد وزارت علوم با سرقت های علمی گفت: گزارش ها بررسی شد و دانشگاه ها با اغلب افرادی که مشکل داشتند و تقلب کرده بودند، برخورد کردند.وی خاطر نشان کرد: در برخی موارد برخوردها صورت گرفته و برخی دیگر در فرایند قرار گرفته. جرایم آنها مشخص شده و به کمیته تخلفات ارجاع شده است. تمامی این ها پیگیری شده و برخورد مناسب با آنها صورت گرفته است.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :