موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112425 :کد

ژنرال « میشل عون»

تاکید ژنرال عون برهماهنگی دستگاه های امنیتی لبنان

  پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۷
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -تاکید ژنرال عون برهماهنگی دستگاه های امنیتی لبنان

ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری لبنان در جلسه شورای عالی دفاع این کشور برضرورت هماهنگی بین دستگاه های امنیتی لبنان برای رویاروئی با دشمن صهیونیستی و تروریست ها تاکید کرد.

ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری لبنان در جلسه شورای عالی دفاع این کشور برضرورت هماهنگی بین دستگاه های امنیتی لبنان برای رویاروئی با دشمن صهیونیستی و تروریست ها تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، ژنرال عون در این جلسه که روز پنجشنبه در کاخ ریاست جمهوری(بعبدا) با حضور« سعد حریری» نخست وزیر ، وزیران ، فرماندهان نظامی و مقامات ارشد امنیتی و قضائی لبنان برگزار شد، جنگ پیش دستانه علیه تروریست ها و هماهنگی دستگاه های امنیتی لبنان و پیگیری ایجاد سازوکارهای لازم در این زمینه را ضروری خواند.

 

وی با اشاره به نقش دستگاه های امنیتی لبنان در داخل و خارج بر ماموریت آنها در مقابله با دشمن اسرائیلی و تروریستی و تحرک در همه سطوح تاکید کرد.


ژنرال عون بر حفاظت از ثبات و امنیت لبنان تاکید کرد و با اشاره به سخنرانی خود در مراسم سوگند ریاست جمهوری ، هماهنگی بین دستگاه های مختلف و به ویژه همکاری نزدیک دستگاه های امنیتی و قضائی لبنان را خواستار شد.


« جرج قرعه» مدیرکل نیروهای امنیت کشور لبنان که در دوران نخست وزیری « تمام سلام» برای شرکت در نشست شورای عالی دفاعی دعوت نمی شد، در این جلسه حضور یافت.


براساس این گزارش ، تصمیم های شورای عالی دفاع لبنان که نخستین جلسه آن در دوران ریاست جمهوری ژنرال عون امروز برگزار شد، سری است و اعلام نمی شود.


رئیس جمهوری ( رئیس شورا)، نخست وزیر (نائب رئیس) و وزیران دفاع ، خارجه ، مالی ، اقتصاد و کشور عضو اصلی شورای عالی دفاع لبنان هستند و رئیس جمهوری می تواند مقاماتی را که صلاح می داند برای شرکت در جلسه های شورا دعوت کند.


ایرنا نوشت: این شورا به درخواست رئیس جمهوری و یا یک سوم اعضای اصلی برای بررسی اقدامات لازم اجرای « سیاست های دفاعی لبنان» که در هیات وزیران تصویب شده است، تشکیل می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :