موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112436 :کد

همزمان با اولین سالگرد حمله

حمله موشکی ارتش یمن به مزدوران عربستان در نزدیکی باب المندب

  پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۷
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -حمله موشکی ارتش یمن به مزدوران عربستان در نزدیکی باب المندب

همزمان با اولین سالگرد حمله معروف باب المندب که منجر به کشته شدن فرمانده عملیات ویژه عربستان و فرمانده عملیات ویژه امارات شد، یگان موشکی یمن حمله‌ موشکی جدیدی را آغاز کرد.

همزمان با اولین سالگرد حمله معروف باب المندب که منجر به کشته شدن فرمانده عملیات ویژه عربستان و فرمانده عملیات ویژه امارات شد، یگان موشکی یمن حمله‌ موشکی جدیدی را در منطقه شعب الجن در نزدیکی باب‌المندب انجام داد که مجنر به نابودی گردان الرائد وابسته به نیروهای ائتلاف سعودی شد.

 

به گزارش تحلیل ایران   به نقل از شبکه المسیره، یگان موشکی یمن حمله بالستیکی گسترده‌ای به منطقه شعب الجن در نزدیکی باب المندب داشت که به منهدم شدن "گردان رائد" وابسته به نیروهای ائتلاف متجاوز انجامید.

 

یک منبع نظامی یمنی در مصاحبه با شبکه المسیره تاکید کرد که در حمله بالستیکی میان برد به شعب الجن در نزدیکی باب المندب، بیش از ۱۵۰ تن از نیروهای گردان الرائد کشته و زخمی شدند و ۱۰ تجهیزات نظامی آنها منهدم شد.

 

این منبع گفت که از میان کشته و زخمی شدگان این حمله بالستیکی تکفیری‌هایی بودند که اخیرا از سوریه به فرودگاه عدن  انتقال داده شدند.

 

این منبع تصریح کرد که این موشک بالستیک به صورت مستقیم و دقیق گردان الرائد در نزدیکی باب المندب را هدف قرار داد.

 

ایسنا نوشت: وی خاطرنشان کرد که گردان الرائد دو روز قبل برای یک ماموریت نظامی به سمت کهبوب به باب المندب رسید و این حمله بالستیکی طرح‌های متجاوزان را ناکام گذاشته و حمله گسترده باب المندب را در ذهن آنها یادآور کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :