موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112444 :کد

تحولات سوریه

جبهه النصره آماده حمله است

  پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -جبهه النصره آماده حمله است

یک منبع امنیتی ارشد اتاق عملیات نیروهای همپیمان سوریه گفت که جبهه النصره آماده اجرای چند حمله در تلاش برای الغای توافق آتش بس است.

یک منبع امنیتی ارشد اتاق عملیات نیروهای همپیمان سوریه گفت که جبهه النصره آماده اجرای چند حمله در تلاش برای الغای توافق آتش بس است.
 
به گزارش تحلیل ایران ، این منبع که خواست نامش فاش نشود، این مطلب را درباره اخبار منتشره پیرامون رابطه ترکیه با این جبهه جهت تحکیم جایگاه آن به ویژه در ادلب و تلاش برای تاثیرگذاری بر مذاکرات آستانه بیان نمود.

وی خاطر نشان کرد که حملات جبهه النصره با حمایت ترکیه انجام خواهد شد چه اینکه این کشور از افراد مسلح خواسته در مناطق مختلف حملاتی را انجام دهد تا روسیه تحت فشار مانده و در آستانه امتیازاتی دهند.


این منبع تصریح کرد که هدف ترکیه از تشویق افراد مسلح به فعالیت های خصمانه علیه نظام سوریه فشار بر روسیه برای پذیرش جبهه النصره به عنوان بخشی از توافق آتش بس است.


وی با اشاره به حضور افسران ارشد ترکیه در غرب حلب و ادلب، هماهنگی سطح بالا با سرکردگان جبهه النصره و همکاری قریب الوقوع داعش و النصره در سوریه، نسبت به تحولات امنیتی پس پرده در سوریه ابراز نگرانی نمود.


العالم نوشت : این منبع همچنین نسبت به تعهد هم پیمانان نظام سوریه به آتش بس و تصمیم های اتخاذ شده توسط نظام سوریه تاکید نمود.   

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :