موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112495 :کد

به نقل از پایگاه خبری هیل؛

کنگره آمریکا قطعنامه ضد صهیونیستی شورای امنیت را محکوم کرد

  جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۶
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -کنگره آمریکا قطعنامه ضد صهیونیستی شورای امنیت را محکوم کرد

کنگره آمریکا روز پنجشنبه قطعنامه‌ای تصویب کردند که قطعنامه شورای امنیت مبنی بر متوقف شدن شهرک سازی رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند.

کنگره آمریکا روز پنجشنبه قطعنامه‌ای تصویب کردند که قطعنامه شورای امنیت مبنی بر متوقف شدن شهرک سازی رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری هیل، کنگره آمریکا روز پنجشنبه قطعنامه‌ای تصویب کردند که قطعنامه شورای امنیت مبنی بر متوقف شدن شهرک سازی رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند.نمایندگان دو حزب جمهوریخواه و دموکرات مجلس آمریکا روز پنجشنبه با 342 رأی موافق در برابر 80 رأی مخالف، قطعنامه ضد رژیم صهیونیستی شورای امنیت سازمان ملل را محکوم کردند.

 
دولت اوباما به دلیل وتو نکرده قطعنامه شورای امنیت که خواستار متوقف شدن شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطین اشغالی است، انتقاداتی را از نمایندگان دو جزب دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره آمریکا دریافت کرده است.«پاول رایان» رئیس کنگره آمریکا نیز در سخنان خود ضمن انتقاد از دولت اوباما در وتو نکردن قطعنامه شورای امنیت گفت: این دولت، متحد ما را در حالی که بیشتر از هر زمانی به حمایت ما نیاز داشت رها کرد.
 
میزان نوشت:وی در ادامه سخنان خود گفت: اینگونه تلاش‌ها برای سلب مشروعیت رژیم صهیونیستی طراحی شده‌اند.شورای امنیت سازمان ملل با 14 رأی موافق قطعنامه‌ای را تصویب کرد که خواستار متوقف شدن هرچه سریعتر شهرک سازی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطین اشغالی است و آمریکا نیز این قطعنامه را وتو نکرد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :