موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112529 :کد

حزب مرکل

حزب مرکل هم‌چنان محبوب است

  جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -حزب مرکل هم‌چنان محبوب است

در نظر سنجی که امروز (جمعه) منتشر شد مشخص شد که حزب محافظه کار آلمان با وجود حملات اخیر در این کشور هنوز در راس و پیشرو است و شهروندان این کشور نگرانی درباره تروریسم ندارند.

در نظر سنجی که امروز (جمعه) منتشر شد مشخص شد که حزب محافظه کار آلمان با وجود حملات اخیر در این کشور هنوز در راس و پیشرو است و شهروندان این کشور نگرانی درباره تروریسم ندارند.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری رویترز، میزان حمایت از ائتلاف محافظه کار آلمان موسوم به "اتحاد دموکرات مسیحی" متعلق به آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور و  اتحاد سوسیال مسیحی بایرن با دو درصد رشد از ماه قبل به ۳۷ درصد رسیده‌ است.


در این نظرسنجی که توسط موسسه Infratest و برای شبکه خبری ARD انجام شده از ۱۵۰۵ نفر و  در بازه زمانی دوم تا چهارم ژانویه سال جاری میلادی نظرسنجی شده است.


 حمله در برلین به یک بازارچه کریسمس که در آن ۱۲ تن کشته شدند نیز حتی باعث نشده تا از حمایت ائتلاف اتحاد دموکرات مسیحی مرکل کاسته شود.


در این نظرسنجی‌ هم‌چنین میزان حمایت‌ها از حزب ضد مهاجرت "آلترناتیوی برای آلمان" دو درصد نسبت به یک ماه گذشته بالاتر رفته و به ۱۵ درصد رسیده است. همچنین میزان حمایت از حزب چپ میانه سوسیال دموکرات‌ها که از شرکای ائتلاف مرکل است دو درصد کاهش داشته و به ۲۰ درصد رسیده است.


دولت برلین تدابیر امنیتی جدیدی را برای واکنش به حمله در برلین در نظر گرفته است.

در یک نظرسنجی دیگر از سوی همین موسسه برای شبکه خبری ARD، مشخص شد که ۷۳ درصد از شرکت کنندگان با وجود این حمله احساس امنیت می‌کنند.


ایسنا نوشت:در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که سیاست پذیرش پناهجویان نیز بزرگترین مساله برای رای دهندگان برای انتخابات فدرالی سپتامبر سال ۲۰۱۷ است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :