موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112530 :کد

وزیر دادگستری ترکیه:

پ.ک.ک عامل حمله تروریستی دیروز در ازمیر بود

  جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۵
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -پ.ک.ک عامل حمله تروریستی دیروز در ازمیر بود

بکیر بوزداغ وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد: 'پ.ک.ک عامل حمله تروریستی دیروز در ازمیر بود و تروریست ها از اعضای این گروه بودند.'

بکیر بوزداغ وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد: 'پ.ک.ک عامل حمله تروریستی دیروز در ازمیر بود و تروریست ها از اعضای این گروه بودند.'

 

به گزارش تحلیل ایران  در حمله تروریستی و انفجار عصر روز پنجشنبه در شهر ازمیر چهار نفر از جمله 2 مهاجم، یک پلیس و یک کارمند دادسرا کشته شده و 11 نفر نیز زخمی شدند که دو نفر از آنها از نیروهای پلیس بودند.


بوزداغ روز جمعه در مصاحبه با خبرنگاران گفت: هویت مهاجمان دیروز روشن شده ولی فعلا اعلام نمی شود.


او همچنین از دستگیری 18 نفر در ارتباط با حمله تروریستی و انفجار در مقابل درب ورودی دادگستری شهر ازمیر ترکیه خبر داد.


رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نیز دیشب بعد از این حادثه در اطلاعیه ای رسانه ای با محکوم کردن این اقدام تروریستی گفت: این اقدام تروریستی با هدف ایجاد خوف در میان مردم انجام شده و ما اجازه ایجاد اختلاف در جامعه و بین ملت و دولت را نخواهیم داد.


بینالی ییلدریم نخست وزیر ترکیه نیز در اطلاعیه ای مطبوعاتی گفت: کشور ما از این روزهای سخت با اتحاد و برابری مردم عبور خواهد کرد و بلای ترور نیز در برابر اتحاد منسجم مردم و دولت محو خواهد شد.


وی تاکید کرد: ما در برابر ترور سر خم نخواهیم کرد و تسلیم نخواهیم شد.


به گزارش ایرنا، اقدام تروریستی عصر دیروز ازمیر به شکل انفجار بمب در داخل یک دستگاه خودرو بمب گذاری شده در پارکینگ اختصاصی دادستان ها و قضات دادسرای مرکزی ازمیر، سومین شهر بزرگ ترکیه رخ داد.


این انفجار در ورودی دادسرا رخ داد که دادگاههای جزایی در آن قرار دارند.
رسانه های ترکیه خبر دادند که در پی این انفجار، درگیری مسلحانه ای بین مهاجمان با پلیس رخ داده و در جریان آن دو مهاجم کشته شده و یک نفر نیز متواری شده است.


آناتولی خبرگزاری رسمی ترکیه هم گزارش داد که دو مهاجم تروریست در درگیری با پلیس کشته شدند و جستجو برای دستگیری یک مهاجم احتمالی دیگر ادامه دارد.


بر اساس تصاویر منتشر شده، دو تروریست که در درگیری با پلیس کشته شده اند، سلاح در دست داشته اند.


ارول آی ییلدیز استاندار ازمیر نیز اعلام کرد: انفجار در حین کنترل در محل بازرسی پلیس رخ داد.
وی افزود: قبل از انفجار، ماموران پلیس یک خودروی را متوقف کرده و در حال بازرسی بودند که در این هنگام مهاجمان از داخل خودرو تیراندازی کرده و در جریان آن یک پلیس و یک کارمند دادسرا را کشتند.


وی ادامه داد: تروریست ها پس از این اقدام خودروی دارای بمب را منفجر کردند.
وی اضافه کرد: در پی کشته شدن مهاجمان دو قبضه اسلحه کلاشینکف و شماری بمب دستی و ادوات نظامی نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.


او گفت: خوشبختانه با هوشیاری پلیس از فاجعه بزرگ جلوگیری شده است و اجازه داده نشده که خودروی بمب گذاری شده به هدف برسد.


او اظهار کرد: یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده دیگر نیز شناسایی شده و تحت کنترل ماموران منفجر شد.


استاندار ازمیر همچنین گفت: نیروهای امنیتی به طور کامل در آماده باش هستند و به همین علت پلیس با فدا کردن جان خود اجازه نداد که تروریست ها با خودرو بمب گذاری شده به هدف خود برسند.


ایرنا نوشت: این انفجار در حالی رخ می دهد که در اولین ساعات سال نو میلادی، استانبول شاهد حمله تروریستی در یک مکان تفریحی بود و در این حمله مهاجم بعد از کشتن 39 نفر و زخمی کردن 65 نفر متواری شد.

                               

پ ک ک     پلیس     ترکیه     آنکارا     تروریستی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :