موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112535 :کد

وزیر دفاع آمریکا

تقدیر وزیر دفاع آمریکا از اوباما برای حصول توافق هسته‌ای

  جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۹
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -تقدیر وزیر دفاع آمریکا از اوباما برای حصول توافق هسته‌ای

وزیر دفاع آمریکا در پیام خداحافظی خود از عملکرد باراک اوباما در خاورمیانه برای حصول توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ قدردانی کرد و گفت که این اتفاق بدون رهبری آمریکا ممکن نبود.

وزیر دفاع آمریکا در پیام خداحافظی خود از عملکرد باراک اوباما در خاورمیانه برای حصول توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 قدردانی کرد و گفت که این اتفاق بدون رهبری آمریکا ممکن نبود.

 

به گزارش تحلیل ایران  اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در پیام خداحافظی از کابینه دولت به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 که در ژانویه ۲۰۱۶ اجرایی شد اشاره کرد و آن را از دستاوردهای باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری اش توصیف کرد.

 

وی در ادامه پیام خود با تکرار آنچه واشنگتن تهدید هسته‌ای ایران می خواند، مدعی شد: رئیس‌جمهور اوباما در خاورمیانه توافقی را تضمین کرد که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شد و یک منبع خطر را در این منطقه حذف کرد. گامی مهم که بدون رهبری آمریکا اتفاق نمی افتاد.

 

ایسنا نوشت: بر اساس گزارش وب سایت رسمی وزارت دفاع آمریکا، کارتر همچنین با بیان اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به تعهداتش را مورد تائید قرار داده است، گفت که برای حفظ منافع آمریکا باید این توافق حفظ شود، چرا که موجب مهار برنامه هسته‌ای ایران شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :