موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112542 :کد

اردوغان

اردوغان: الباب و منبج را از عناصر داعش پاکسازی می کنیم

  جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۰
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -اردوغان: الباب و منبج را از عناصر داعش پاکسازی می کنیم

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت: اقدامات نیروهای نظامی ترکیه در قالب عملیات سپر فرات تا پاکسازی الباب و منبج از عناصر داعش ادامه خواهد یافت.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت: اقدامات نیروهای نظامی ترکیه در قالب عملیات سپر فرات تا پاکسازی الباب و منبج از عناصر داعش ادامه خواهد یافت.

 

به گزارش تحلیل ایران   ارتش ترکیه در قالب عملیات سپر فرات اقدامات نظامی وسیعی را از حدود چهار ماه پیش(24 اوت گذشته) در شمال سوریه به خصوص در الباب شروع کرده است که هنوز ادامه دارد.


ارتش ترکیه که بیش از یک ماه است، الباب را در محاصره دارد، در روزهای اخیر تقریبا هر روز با عملیات هوایی و یا توپخانه نیروی زمینی خود، این منطقه را بمباران می کند.


ترکیه می گوید قصد دارد منطقه ای به عرض 100 کیلومتر و عمق 50 کیلومتر از خاک سوریه در نزدیکی مرزهای این کشور از عناصر تروریستی پاکسازی کرده و به گفته مقامات دولتی، مانع از شکل گیری کریدور ترور در شمال مرزهای ترکیه شود.


مقامات نظامی ترکیه اعلام کرده اند ارتش آزاد سوریه با حمایت نیروهای مسلح ترکیه تاکنون نزدیک به دو هزار کیلومتر از این منطقه را پاکسازی کرده اند و عملیات برای پاکسازی سه هزار کیلومتر دیگر ادامه دارد.


اردوغان امروز پس از آیین نماز جمعه در شهر شانلی اورفا در جنوب ترکیه در اجتماع مردم این منطقه گفت: عملیات نیروهای مسلح ترکیه در شمال سوریه تا پاکسازی کامل الباب و منبج از تروریست های داعش و سایر نیروهای مشابه متوقف نخواهد شد.


وی مدعی شد: کسانی که گروه های تروریستی را برای ضربه زدن به ترکیه مسلح، تقویت و هدایت می کنند، نمی توانند این واقعیت را کتمان کنند.


وی گروه پ.ک.ک، داعش و فتو(گروه منتسب به فتح الله گولن) را خیانتکاران ترکیه و عامل دست دیگران دانست و ادعا کرد: کسانی که نمی توانند شجاعانه با ما مبارزه کنند، سعی می کنند به خیال خود با استفاده از این گروه های تروریستی بر ما ضربه بزنند.


اردوغان با بیان این که 'هدف بمباران روزانه سوریه به بهانه مبارزه با داعش با ورود ترکیه به میدان آشکار شد' ادعا کرد: آنها برای اینکه ترکیه را در شرایط سخت قرار دهند، عملیات موصل را آغاز کرده و ناگهان آن را متوقف کرده و عملیات رقه را نیز به تعویق انداختند.


ایرنا نوشت: رئیس جمهوری ترکیه همچنین با بیان این که گروه های تروریستی تاوان اعمال خود در ترکیه را خواهند داد، اظهار کرد: آنهایی که برای کسب منافع منطقه ای تروریست ها را به سمت ترکیه می فرستند، آتش ترور روزی دامن آنها را خواهد گرفت و آن وقت متوجه خواهند شد که چه کاری کرده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :