موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/112550 :کد

مرزبانی؛

جزئیات درگیری نیروهای مرزبانی با اشرار مسلح

  شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۰
تعداد بازدید : ۶۶۴   
 تحلیل ایران -جزئیات درگیری نیروهای مرزبانی با اشرار مسلح

مرزبانان استان سیستان و بلوچستان در درگیری مسلحانه با اشرار در محدوده هنگ مرزی جکیگور از ورود آنها به خاک کشور جلوگیری کردند.

مرزبانان استان سیستان و بلوچستان در درگیری مسلحانه با اشرار در محدوده هنگ مرزی جکیگور از ورود آنها به خاک کشور جلوگیری کردند.

به گزارش تحلیل ایران، مجیدآقابابایی مدیر کل امور مرزی وزارت کشور درباره جزییات درگیری نیروهای مرزبانی کشورمان و گروهکهای تروریستی در جنوب شرق کشور اظهار کرد: ظهر امروز جمعه درگیری میان گروهکهای تروریستی با مرزبانان غیور کشورمان در منطقه جکیگور به وقوع پیوست. این گروهکهای تروریستی قصد انجام کمین برای نیروهای مرزبانی کشورمان را داشتند که متأسفانه در این درگیری یکی از سربازان مرزبانی کشورمان به شهادت رسید.

مدیر کل امور مرزی وزارت کشور تصریح کرد: خوشبختانه تروریستها نتوانستند در این کمین موفق شوند و یا به اهداف شوم خود دست یابند و به عقب رانده شدند.این گروهکهای تروریستی که همانند برخی دیگر از گروهکها و اشرار داخل خاک پاکستان مستقر هستند قصد انجام کمین و عملیات را داشتند که موفق به این نقشه نشدند و توسط نیروهای مرزبانی ضربه‌ای به آنها وارد شد.

تسنیم نوشت: حمله این گروهکهای تروریستی که از خاک پاکستان ورود یافته بودند در مسیر جاده مرزی جکیگور حوالی پاسگاه عدالت انجام شد و مرزبانان کشورمان نشان دادند که همیشه آماده و مدافع مرزهای کشور هستند. متأسفانه گروهکهای تروریستی در جنوب شرق کشور در خاک پاکستان مستقر هستند و بیش از 90 درصد قاچاق مواد مخدر و انسان به کشورمان از داخل خاک پاکستان و توسط این افراد انجام می‌گیرد.متأسفانه مسئولان ذیربط پاکستانی در این زمینه پاسخگو نیستند و با وجود همه مکاتباتی که انجام شده برخورد قاطعی با این تروریستها و اشرار انجام نمی‌گیرد.

وی تأکید کرد: مرزبانان کشورمان هر لحظه آماده دفاع از مرزها و مبارزه با اشرار و گروهکهای تروریستی هستند و اجازه هیچگونه عملیات و کمینی را نمی‌دهند.مدیرکل امور مرزی وزارت کشور همچینن درباره درگیری عصر دیگر مرزبانان با قاچاقچیان گفت: عصر پنجشنبه نیز درگیری میان نیروهای مرزبانی و انتظامی با قاچاقچیان در  مرز سراوان انجام گرفت و در این عملیات موفقیت آمیز بیش از 500 کیلو مواد مخدر کشف و ضبط شد.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :