موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پلیس راهور ناجا

a/112599 :کد

پلیس راهنمایی و رانندگی

ذره‌بین پلیس روی تخلفات رانندگی کامیون‌ها

  شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۵
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -ذره‌بین پلیس روی تخلفات رانندگی کامیون‌ها

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرح تشدید برخورد با کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین در پایتخت خبر داد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرح تشدید برخورد با کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین در پایتخت خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران سرهنگ حسن عابدی ، در این باره گفت: با توجه به مطالبات شهروندان و اختلالاتی که بعضا با تخلفات رانندگان وسایل نقلیه سنگین در نظم حمل و نقل و تردد در شهر ایجاد شده بود، طرح تشدید برخورد با تخلفات کامیون‌ها و رانندگان وسایل نقلیه سنگین در دستور کار قرار گرفت.


وی با بیان اینکه برخورد با تخلف ورود به داخل شهر در ساعت غیرمجاز یکی از مهم‌ترین بخش‌های اجرای این طرح است، افزود: برابر قانون تردد کامیون‌ها در سطح شهر تنها از ساعت 22 تا 6 صبح مجاز است و در صورت ورود وسایل نقلیه سنگین و کامیون‌ها به داخل شهر در دیگر ساعات، حتما نسبت به اعمال قانون آنها برخورد خواهد شد.


جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی و همچنین شب قبل از تعطیلات ساعت مجاز تردد کامیون در سطح شهر با دو ساعت کاهش و ساعت 24 تا 6 صبح بوده و در خارج از این ساعات، نسبت به اعمال قانون آنها اقدام خواهد شد.


عابدی اضافه کرد: همچنین در برخی از معابر تردد کامیون در تمام ساعات شبانه‌روز ممنوع است که پلیس در صورت ورود کامیون به این معابر نسبت به اعمال قانون آنها اقدام خواهد کرد.


وی افزود: سرعت و سبقت غیرمجاز کامیون‌ها نیز از دیگر تخلفاتی است که ماموران پلیس راهور با آن برخورد خواهند کرد.


جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به فعالیت دوربین‌ها برای ثبت تخلفات رانندگان کامیون اظهار کرد: علاوه بر این ماموران پلیس راهور نیز در طول ساعات شبانه‌روز نسبت به برخورد با این تخلف اقدام خواهند کرد.


عابدی با اشاره به اجرای طرح شبانه پلیس برای برخورد با تخلفات رانندگی افزود: یکی از مواردی که در طرح‌های شبانه با آن برخورد می‌شود، نظارت بر کامیون‌هاست و برخورد با تخلفات آنان است.


جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین با بیان اینکه علاوه بر جریمه نقدی، نمره منفی نیز برای یکسری از تخلفات کامیون‌ها نیز لحاظ خواهد شد، افزود: برابر قانون، تمام وسایل نقلیه‌ای که بیش از یک میلیون تومان جریمه معوقه داشته باشند در صورت رویت پلیس توقیف و تا زمان پرداخت جریمه در پارکینگ متوقف خواهند بود که این قانون در مورد کامیون‌ها نیز صدق می‌کند.


ایسنا نوشت : عابدی همچنین با اشاره به ضرورت داشتن معاینه فنی برای کامیون‌ها افزود: درج پلاک با فونت درشت در قسمت انتهای وسایل سنگین از جمله کامیون‌ها نیز از دیگر الزامات است. همچنین  با کامیون‌هایی که دارای پلاک مخدوش باشند نیز در اجرای این طرح برخورد خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :