موضوعات ‌مرتبط: فناوری اینترنت

a/112606 :کد

اینتل

اینتل در آستانه تکمیل مودم ۵G با سرعت دانلود ۵ گیگابیت

  شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۹
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -اینتل در آستانه تکمیل مودم ۵G با سرعت دانلود ۵ گیگابیت

اینتل در آستانه تکمیل مودم ۵G با سرعت دانلود ۵ گیگابیت بر ثانیه قرار دارد .

 اینتل در آستانه تکمیل مودم 5G با سرعت دانلود 5 گیگابیت بر ثانیه قرار دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران  در حالیکه بسیاری از نقاط دنیا هنوز درگیر تنظیمات زیرساخت شبکه 4G هستند، اینتل از مودم 5G خود سخن می گوید که مراحل نهایی توسعه را طی می کند و در نیمه دوم سال جاری میلادی برای انجام آزمایشات آماده خواهد بود.


این مودم قادر است به سرعت دانلود 5 گیگابیت بر ثانیه دست یابد که واقعا سریع است – بعنوان مثال با این مودم امکان دانلود یک ویدیوی 50 گیگابایتی در تقریبا 80 ثانیه فراهم می آید.


برای دستیابی به چنین سرعتی، این مودم از فناوری های متعددی برخوردار است که می توان به تلفیق پهنای باند، فرکانس های خیلی پایین، مایمو(چند ورودی، چند خروجی)، رمزگذاری پیشرفته کانال و رجوع به 4G اشاره کرد.


این مودم طوری طراحی شده که با زیرساخت 4G امروزی و شبکه های در حال توسعه 5G کار کند. پهنای باند و فرکانس خیلی پایینی که توسط شبکه های 5G فعال می شوند انتقال سریع و استریمینگ محتوای دارای رزولوشن بالا را ممکن می سازند و به دستگاه ها و خودروهای هوشمند نیز اجاره می دهند در کسری از ثانیه نسبت به اتفاقات واکنش نشان دهند.

شبکه های 5G در حال حاضر توسط اپراتورهای آمریکایی در دست احداث هستند. ورایزون تجهیزات 5G را برای خدمات ثابت این شبکه در ده شهر مستقر کرده است و AT&T نیز از سیگنال های ثابت 5G برای استریم سرویس DirecTV Now خود استفاده کرده است. T-Mobile نیز که در آزمایشات اولیه به سرعت دانلود 12 گیگابیت بر ثانیه دست یافته، قصد دارد در سال 2020 وارد حوزه 5G شود.

 

تابناک نوشت: در سایر نقاط دنیا، همچون کره جنوبی، سامسونگ و Korea Telecom درصدد هستند اتصالات 5G را برای المپیک زمستانی 2018 به بهره برداری برسانند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :