موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/112625 :کد

بیماری

زندگی در مناطق پرترافیک ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد

  شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۸
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -زندگی در مناطق پرترافیک ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد

به گفته دانشمندان، زندگی در نزدیکی مراکز پرتردد و پر ترافیک خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد.

به گفته دانشمندان، زندگی در نزدیکی مراکز پرتردد و پر ترافیک خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد افرادی که در نزدیکی مناطق شلوغ و پر رفت و آمد زندگی می‌کنند، بیشتر در معرض «زوال عقلی»(dementia) هستند.

بر اساس گزارش گاردین، به گفته محققان حدود 10 درصد موارد ابتلا به زوال عقلی در افرادی که در فاصله 50 متری جاده‌های پر رفت و آمد زندگی می‌کنند، می‌تواند از ترافیک و شلوغی ناشی شود.

محققان به مدت 11 سال، با تحت بررسی قرار دادن نزدیک به دو میلیون نفر در کانادا دریافتند که آلودگی هوا و صوتی می‌تواند به کاهش عملکرد مغز کمک کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که نزدیک به 50 میلیون نفر در سراسر جهان به زوال عقلی مبتلا هستند؛ هر چند عامل بروز این بیماری که قدرت حافظه و مغز فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، مشخص نیست.

در این بررسی ساکنان ایالت «انتاریو» کانادا مورد مطالعه قرار گرفتند؛ در بازه زمانی 11 ساله 243 هزار و 611 مورد زوال عقلی تشخیص داده شد، اما خطر ابتلا به این بیماری در میان ساکنان مناطق نزدیک به جاده‌های اصلی بیشتر بوده است.

دکتر «هنگ چن» از مرکز سلامت عمومی «انتاریو»(Ontario) و یکی از محققان این مطالعه گفت: "افزایش رشد جمعیت و شهرنشینی باعث شده تعداد زیادی از مردم به مناطق پر رفت و آمد نقل مکان کنند، در نتیجه بیشتر در معرض سر و صدا قرار گیرند".

تابناک نوشت : به گفته محققان لازم است بررسی‌های بیشتری برای فهم این ارتباط بخصوص در مورد تاثیر جنبه‌های مختلف ترافیک و شلوغی انجام شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :