موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بانک ، بیمه ، بورس

a/112658 :کد

بسته‌های پیشنهادی تعرفه‌های پزشکی؛

تعرفه‌ های پزشکی همپای نرخ تورم رشد می‌یابد؟

  یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ — ۰۷:۴۶
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -تعرفه‌ های پزشکی همپای نرخ تورم رشد می‌یابد؟

مسلما زمانی که دولت و بیمه‌ها به شدت بدهکارند، هزینه‌ها به شدت افزایش یافته و دولت اوراق قرضه منتشر می‌کند تا بدهی‌ها را تسویه کند، عملا رشد تعرفه‌ها بسیار مشکل است.

 

 
سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز استعلام اطلاعات و بسته‌های پیشنهادی تعرفه‌های پزشکی خبر داد و گفت: مسلما زمانی که دولت و بیمه‌ها به شدت بدهکارند، هزینه‌ها به شدت افزایش یافته و دولت اوراق قرضه منتشر می‌کند تا بدهی‌ها را تسویه کند، عملا رشد تعرفه‌ها بسیار مشکل است.

 

به گزارش تحلیل ایران، دکتر میکاییلی در گفت وگو با ایسنا، درباره دستور کار شورای عالی بیمه در دو ماه انتهایی سال جاری اظهار کرد: معمولا تعیین تعرفه‌های پزشکی سال آینده در دستور کار شورای عالی بیمه قرار می‌گیرد. اکنون استعلام از مراکز مختلف شروع شده است. تورم را از مرکز آمار و بسته‌های پیشنهادی را از نظام پزشکی، وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه‌گر پایه دریافت و استعلام می‌کنیم.سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پس از جمع بندی بسته‌های پیشنهادی و اطلاعات گردآوری شده امر  بررسی و  کار کارشناسی تعرفه‌گذاری آغاز می‌شود گفت: البته تعیین تعرفه صرفا به معنای افزایش آن نیست اما حتما تلاش می‌کنیم تعرفه ها را تا قبل از سال جدید تعیین تکلیف کنیم.

میکاییلی در پاسخ به اینکه آیا تعرفه‌ها همپای نرخ تورم رشد می‌یابد؟ افزود: مسلما زمانی که دولت و بیمه‌ها به شدت بدهکارند، هزینه‌ها به شدت افزایش یافته و دولت اوراق قرضه منتشر می‌کند تا بدهی‌ها را تسویه کند عملا رشد تعرفه‌ها بسیار مشکل است. البته تعیین تعرفه‌ها به عوامل مختلفی وابسته است و بر اساس آیتم‌های متفاوتی وزن دهی می‌شود؛ برخی مستقیما با وزرات بهداشت مرتبط است، برخی روی پرداختی مردم و برخی روی درآمد پزشکان تاثیر می‌گذارد که در رشته‌های مختلف درباره هر یک تصمیم گیری می‌شود.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :