موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112723 :کد

شمخانی

دبیر شورای عالی امنیت با بشار اسد دیدار کرد

  یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۳
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -دبیر شورای عالی امنیت با بشار اسد دیدار کرد

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان امروز (یکشنبه) در دیداربا رئیس جمهوری سوریه گفت: همکاری نزدیک تهران، دمشق ومسکو همراه با جبهه مقاومت، توانست با ایجاد موفقیت های ارزنده ابتکار عمل سیاسی را نیز در اختیار جبهه قرار دهد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان امروز (یکشنبه) در دیداربا رئیس جمهوری سوریه گفت: همکاری نزدیک تهران، دمشق ومسکو همراه با جبهه مقاومت، توانست با ایجاد موفقیت های ارزنده میدانی، ابتکار عمل سیاسی را نیز در اختیار جبهه متحد ضد تروریسم قراردهد.

 

به گزارش تحلیل ایران  نماینده مقام معظم رهبری ودبیر شورای عالی امنیت ملی، در این دیدار با تبریک پیروزی های مستمر دولت ومردم سوریه درعرصه مبارزه با تروریسم تکفیری ازنقش تاثیر گذار و رهبری بشار اسد در هدایت جریان مردمی مقاومت و کسب دستاوردهای فوق قدردانی کرد.


وی با اشاره به افزایش پیچیدگی های سیاسی و امنیتی در بحران سوریه و نقش و تاثیرگذار بازیگران مختلف دراین عرصه نسبت به برخی اقدامات مشکوک که به دنبال بهانه جویی برای نقض آتش بس و به شکست کشاندن روندهای سیاسی هستند، هشدار داد.


شمخانی بر تصمیم جمهوری اسلامی برای کمک به فرایندهای سیاسی برای پایان یافتن جنگ و خونریزی در سوریه تاکید کرد وافزود: همراهی مسلحان با فرایندهای سیاسی، شاخص مهمی برای ارزیابی میزان اعتقاد کشورهای پشتیبان انها از گفت وگو ومذاکره است.


وی گفت: اگر مسلحان احساس کنند کشورهای حامی انها در مذاکرات سیلسی جدی نیستند به طور قطع از مسیر جنگ و خونریزی باز نخواهند گشت.


نماینده مقام معظم رهبری اظهارداشت: مذاکرات سیاسی باید میان سوری ها و با مدیریت انها انجام شود و سازمان ملل و کشورهای موثر در این عرصه صرفا باید نقش تسهیل کننده داشته باشند .


شمخانی افزود : همه باید تلاش کنند تا مذاکرات سیاسی به دمشق به عنوان پایتخت سوریه متحد و یکپارچه منتقل شود.


وی با تبیین نقش بازیگران اصلی در بحران سوریه گفت: برخی کشورها با وقوف بر ضرورت تغییر راهبردهای غیر سازنده در سوریه، مسیرهای جدیدی را برگزیده اند وتوانستند اشتباه های گذشته را تا حدودی جبران کنند.


وی تاکید کرد: کشورهایی که شهامت اعتراف به اشتباه های خود در سوریه را نداشته و بر تداوم رفتارهای غلط خود اصرار می ورزند به طور قطع با مشکلات و خسارت های غیر قابل جبرانی مواجه خواهند شد.


دبیر شورای عالی امنیت ملی ضرورت فعال سازی ظرفیت های بین المللی به منظور توسعه روند امداد رسانی به مردم سوریه و مشارکت برای بازسازی زیر ساخت های حیاتی این کشور را مورد تاکید قرارداد و اظهار داشت : کاهش رنج وبلاهای مردم مظلوم سوریه نیازمند تلاشی همه جانبه و عزمی جهانی است.


شمخانی قرار است با دیگر مقامات سوری از جمله سرلشکر علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه دیدار و درباره مسائل مهم منطقه، روابط دوجانبه، تحولات سوریه و آخرین وضعیت مبارزه با تروریسم گفت و گو و تبادل نظر کند.


شمخانی هنگام ورود به دمشق آزادسازی حلب را نقطه عطفی در حوادث تحمیلی به مردم سوریه دانست وتاکید کرد که مقاومت مردم این کشور نشان داد که اهرم های تروریستی و تزریق بی ثباتی نمی تواند در برابر ایستادگی یک ملت پیروزی رقم زند.


ایرنا نوشت:وی حضور برای تبریک پیروزی حلب به مقامات ومردم سوریه را یکی دیگر از اهداف سفر خود عنوان کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :