موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی فن آوري

a/112737 :کد

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی

کارت های پرداخت بین المللی تابستان ۹۶ به ایران می آیند

  یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۱
تعداد بازدید : ۲۷۰   
 تحلیل ایران -کارت های پرداخت بین المللی تابستان ۹۶ به ایران می آیند

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی: کارت های پرداخت بین المللی تابستان ۹۶ به ایران می آیند

 معاون فناوری های نوین بانک مرکزی: کارت های پرداخت بین المللی تابستان 96 به ایران می آیند

 

به گزارش تحلیل ایران  معاون فناوری های نوین بانک مرکزی از ورود اولین کارت های بین المللی بانکی به ایران از تابستان سال ۹۶ خبر داده است.


به گفته ی علی کرمانشاه، بانک مرکزی حدود یک سال است روی این موضوع کار می کند و بر مبنای طرحی که شرکت مشاور ارائه کرده، گام هایی در این جهت برداشته شده است.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی افزوده است در حال حاضر هم اطلاعات منتشر شده و شرکت ها با پایان یافتن تعطیلات، پیشنهاد های خود را در این زمینه برای بانک مرکزی ارسال خواهند کرد.

این مقام مسئول در بانک مرکزی اذعان داشته است در حال حاضر با چند بانک بین المللی مانند JCB ژاپن و شبکه ی UPI چین مذاکراتی در این باره انجام شده است. کرمانشاه تصریح کرده است که با این حال، ورود کارت های بین المللی مسترکارت و ویزا در برنامه ی چند سال آتی قرار دارد.


کرمانشاه در خصوص اقدامات احتمالی بانک مرکزی برای اجرای ارز تک نرخی عنوان کرده است: تصمیم گیری برای اجرای طرح ارز تک نرخی و موارد مرتبط با آن در بخش ارزی انجام می شود اما اگر برای راه اندازی سامانه ای در این راستا تصمیمی گرفته و به ما اعلام کنند، آن را طراحی خواهیم کرد. اما هنوز دستوری به ما اعلام نشده است.


سال گذشته، مسئولان بانک مرکزی زمان ورود نخستین کارت های بین المللی به نظام بانکی کشور را سال ۹۵ اعلام کرده بودند. حال با رفع برخی محدودیت های مالی و بانکی، امکان بهره گیری از کارت های بین المللی در بازار کشور و همچنین استفاده از کارت های بانک های ایرانی در خارج از کشور ظاهراً در سال 96 فراهم خواهد شد.

اقداماتی از این قبیل در راستای برنامه های بانک مرکزی و نظام بانکی برای حمایت از مشتریان بانکی و انتظارات آنها در دوران پسابرجام و نیاز افراد به کارت های بین المللی برای مسافرت و انجام کار های تجاری و غیره صورت می گیرد.

تابناک نوشت: گفتنی است بانک مرکزی مدتی است تلاش دارد به صورت رسمی به شبکه های بین المللی پرداخت متصل شود، اما امکان استفاده از برخی کارت های بین المللی مانند مستر کارت و ویزا کارت در داخل کشور هنوز امکان پذیر نشده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :