موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/112743 :کد

سلحشوری

نقش فعال فراکسیون زنان مجلس در تصویب مواد مرتبط با زنان

  یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۲
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -نقش فعال فراکسیون زنان مجلس در تصویب مواد مرتبط با زنان

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از نقش فعال این فراکسیون در تصویب مواد و احکام مرتبط با زنان وخانواده در برنامه ششم خبر داد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از نقش فعال این فراکسیون در تصویب مواد و احکام مرتبط با زنان وخانواده در برنامه ششم خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  پروانه سلحشوری اظهار کرد: از ماده ۱۰۷ تا ۱۱۸ لایحه برنامه ششم مواردی بود که کمیسیون فرهنگی و فراکسیون زنان مجلس کار خوبی درباره آن انجام داده بودند.


مشخصا ماده ۱۱۶ لایحه برنامه ششم در خصوص عدالت جنسیتی و ارتقای جایگاه سازمانی زنان که پیشنهاد دولت بود با تلاش فراکسیون زنان به تصویب  مجلس رسید.


وی افزود: همچنین ماده ۱۱۷ لایحه برنامه ششم که مبتنی بر سیاست های جمعیت و خانواده ابلاغی رهبری بود از احکام خوب برنامه ششم است که مشاغل خانگی زنان، بنگاه‌های زودبازده،‌ سلامت باروری و بیمه در آن گنجانده شده و خوشبختانه به تصویب مجلس رسید.


این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین یادآور شد:‌ در جلسه علنی امروز مجلس احکام خوبی درباره میراث فرهنگی و اختصاص بخشی از مالیات ارزش افزوده به حوزه تربیت بدنی نیز به تصویب رسید و بنا داریم در جلسه علنی فردا (دوشنبه) موضوع بازنشستگی پیش از موعد زنان و بیمه زنان را مطرح کنیم.


سلحشوری تصریح کرد: احکام خوبی در لایحه برنامه ششم در حوزه زنان و خانواده به تصویب رسیده اگرچه تحقق بسیاری از موارد لزوما با تصویب احکام محقق نمی‌شود مثلا تعیین نرخ باروری ۲/۵ با دستور حل نمی‌شود بلکه باید زمینه‌های آن ایجاد شود؛ مثلا مشکلات معیشتی مردم حل شود تا زمینه برای فرزندآوری نیز فراهم شود. لذا علاوه بر تصویب احکام ما نیازمند فراهم کردن بسترهای فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی هستیم ونهایتا باید بعد از پنج سال  اجرای برنامه ششم بازخورد احکام پیش بینی شده را ببینیم.


ایسنا نوشت: رئیس فراکسیون زنان مجلس در پایان ابراز امیدواری کرده که با پیش بینی احکام مرتبط با حوزه زنان وخانواده در لایحه برنامه ششم گامی در جهت بهبود شرایط زنان برداشته شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :