موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/112856 :کد

حزب‌الله

عملیات قدس بر عظمت مردم فلسطین افزود

  دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -عملیات قدس بر عظمت مردم فلسطین افزود

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله به نمایندگی از حزب الله و حامیان مقاومت عملیات قدس را به مردم فلسطین و مقاومت تبریک گفت.

به گزارش تحلیل ایران   به نقل از سایت اینترنتی النشره، نبیل قاووق، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله به مردم فلسطین و مقاومت عملیات چشمگیر صورت گرفته در قدس را تبریک گفت و تاکید کرد که این علیات بر عظمت مردم فلسطین و توانایی آنها برای ساختن معجزه‌ افزود و نشان داد که اسرائیلی‌ها در سرکوب انتفاضه و مردم اسطوره ساز فلسطین شکست خوردند.

وی درخصوص لبنان نیز گفت: چالش دشوار برای دولت جدید، تدوین قانون برای انتخابات است.

 

وی درخصوص سوریه و منطقه نیز گفت: اقدام گروه‌های تکفیری در محاصره دو منطقه کفریا و الفوعه در حومه شمالی ادلب و اقدامات عمدی این گروه‌ها در هدف قرار دادن مخزن‌های آب شر مطلق است که امت اسلامی در حال حاضر از آن رنج می‌برند. این روش کار جدیدی از سوی این گروه‌ها و حامیان عربستانی آنها نیست چراکه جنگنده‌های عربستانی نیز سال گذشته مخزن‌های آب را در صنعا بمباران کردند و ما در حال حاضر می‌بینیم که این شر مطلق به تمامی کشورهای جهان رسیده است و به مصر، لیبی، نیجریه، سومالی، کشورهای اروپا و آسیا ضربه می‌زند. اگر پشتیبانی و حمایت مالی و نظارت از سوی نظام عربستان نبود، آیا این روش تکفیری‌ها ادامه پیدا می‌کرد.

 

نبیل قاووق گفت: حمایت مالی از سوی عربستان وجود دارد و عربستان میخواهد اندیشه وهابیت را به تمامی جهان بفرستد و نظام عربستان تا به امروز اصرار داشته از سلاح تکفیری‌ها در لبنان، عراق و تمامی کشورهای منطقه استفاده کند. عربستان چیزی جز شکست و ناامیدی در عراق به دلیل ماجراجویی‌های حساب نشده و اشتباهش در منطقه برداشت نکرده است.

 

وی افزود: در حال حاضر می‌بینید که ارتش عراق و بسیج مردمی دستاوردهای تاریخی را در سطح منطقه رقم می‌زند که به نفع تمامی بشریت است و هیچکس در جهان جز اسرائیل و عربستان از پیروزی‌های عراق ناخرسند نیست.

 

معاون رئیس شورای اجرایی  حزب الله تصریح کرد: به همین دلیل می‌بینیم که عربستان از شکست تکفیری‌ها در حلب خشمگین است. اسرائیل نیز همینطور خشمگین است و نسبت به رخدادها در حلب دستپاچگی خود را نشان می‌دهد.

 

نبیل قاووق اظهار کرد: عربستان شکست کاملی را در تمامی جبهه‌ها شاهد است چراکه در طول 5 سال از جنگ نتوانست نظام سوریه را سرنگون کند یا باعث سقوط حلب، دمشق و بغداد شود.

 

دستاوردهای حلب معادله‌ها و روند سیاسی و نظامی منطقه را تغییر داد و طرح تکفیری را در مسیر سقوط و شکست قرار داد چراکه نبرد بر سر هویت و نقش سوریه نتیجه‌اش مشخص شده است. پس از حلب، سوریه تقسیم نخواهد شد و هویت سوریه در حمایت از مقاومت تغییر نخواهد کرد.

 

 

وی افزود: این دستاوردها متعلق به تمامی گروه‌هایی است که با پایداری در آزادسازی حلب شرکت کردند و حزب الله در کنار ارتش سوریه و هم‌پیمانان و دوستان در راس کسانی هستند که این دستاوردها را رقم زدند.

 

ایسنا نوشت:تلاشی صورت گرفت تا سال 2016 سال به تحلیل رفتن مقاومت و محاصره آن و تضعیف مقاومت باشد و در حال حاضر ما می‌گوییم که سال 2016 سال تحکیم قدرت سیاسی، نظامی و مردمی مقاومت در لبنان و کشورهای منطقه بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :